Carlos Alcaraz in Roland Garros semifinal
2024 Jun 08, 20:01 ПП
4 хвилин читання

Карлос Алькарас і Алєксандер Звєрєв вперше у карʼєрі пробились у фінал Ролан Гаррос. Іспанець вибив майбутнього лідера світового рейтингу Янніка Сіннера, а німець здолав минулорічного фіналіста Каспера Рууда.

Карлос Алькарас – Яннік Сіннер

Лідери нового покоління топ-тенісистів Карлос Алькарас і Яннік Сіннер провели матч у своїх найкращих традиціях. Як і два роки тому на US Open, їхня дуель розтягнулася на 5 сетів, а переможцем з неї вийшов іспанець. Загалом перевага Алькараса в очних зустрічах зросла до рахунку 6:3.

Обидва тенісисти спокійно виграли свої трисетові чвертьфінали, тому до матчу 1/2 підійшли в більш-менш однаковому стані. Сіннер одразу захопив ініціативу, вигравши стартові 4 гейми, а згодом довів першу партію до впевненої перемоги 6:2. За схожим сценарієм почав розвиватись і другий сет (2:0 на користь італійця), але тут вже Алькарас вчасно прокинувся і оформив камбек (6:3).

Третя партія стала дзеркальним відображенням другої – брейк Алькараса за рахунку 1:1 і швидкий камбек Сіннера (6:3). Останні два сети вийшли значно більш закритими, адже на кону стояла путівка у фінал Ролан Гаррос. У кожному з них Алькарас по разу взяв гейм на подачі Сіннера і надійно відпрацював на своїй подачі, чого виявилось достатньо для перемоги (6:4, 6:3).

Завдяки цьому успіху Карлос Алькарас стане наймолодшим тенісистом (21 рік і 1 місяць), який зіграв у фіналах гранд-слемів на усіх трьох покриттях. Попередні вирішальні матчі на US Open 2022 і Вімблдоні-2023 іспанець виграв.

Каспер Рууд – Алєксандер Звєрєв

Норвежець Каспер Рууд мав можливість втретє поспіль вийти у фінал Ролан Гаррос, але скористатися нею так і не зміг. Після першої партії все йшло ніби за його планом (впевнена перемога 6:2), але Звєрєву вдалося переломити хід зустрічі.

Після цього німець не віддав жодного гейму на своїй подачі, натомість періодично забираючи гейми суперника. В другій партії Звєрєв швидко зробив два брейки і повів 5:1, які вилилися в перемогу 6:2. В наступному сеті переможний брейк він зробив за рахунку 2:2 (в підсумку, 6:4), а закрив матч впевненою перемогою 6:2.

Для Звєрєва це буде тільки другий фінал гранд-слема в карʼєрі. Перший він програв Домініку Тіму на US Open-2020.

Результати Ролан Гаррос. 1/2 фіналу

07.06.2024

• Карлос Алькарас (Іспанія, 3) – Яннік Сіннер (Італія, 2) – 2:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:3
  • Каспер Рууд (Норвегія, 7) – Алєксандер Звєрєв (Німеччина, 4) – 6:2, 2:6, 4:6, 2:6

Фінал Ролан Гаррос Алєксандер Звєрєв – Карлос Алькарас відбудеться в неділю 9 червня о 15:30 за Києвом. Це буде вже 10 зустріч цих суперників і поки рахунок 5:4 на користь німця.

Де дивитись турніри ATP?

Більшість турнірів ATP можна переглянути в прямому етері дивіться на OTT-платформі Setanta Sports, а також на каналах Setanta Sports та Setanta Sports+. Наступний подібний відбудеться після завершення Ролан Гаррос.