2023 Jul 03, 00:53 ДП

Молодіжна збірна України перемогла Францію і не тільки вийшла у півфінал чемпіонату Європи, а ще й кваліфікувалася на Олімпіаду-2024.

Франція U21 – Україна U21

Команда Руслана Ротаня якимось надзусиллям здобула вольову перемогу над однолітками з Франції. Величезний вклад у цей успіх зробив Михайло Мудрик, для якого це був перший матч на турнірі. Гравець “Челсі“ довів, що він не просто так приїхав на молодіжний чемпіонат Європи, і подарував свято всій країні.

На початку гри важко було передбачити щасливий фінал для нашої команди. Франція, чиї гравці стабільно грають в основі у топ-чемпіонатах, контролювала хід подій і створювала момент за моментом. Анатолію Трубіну доводилось багато працювати, а на 19-й хвилині навіть він був безсилий. Шеркі отримав м’яч метрах у 7 від воріт, на паузі прибрав захисника і пробив в кут. Жоден воротар у світі банально не встиг би зреагувати на цей постріл.

Молодіжна збірна України відповіла голом Криськіва, який сьогодні грав хибну дев’ятку, але хавбек “Шахтаря” встиг залізти в офсайд. Лайнсмен одразу підняв прапорець, а головному арбітру навіть не довелося дивитись VAR.

Французи встигли створити ще кілька моментів перед тим, як ситуація на полі перевернулася з ніг на голову. Спочатку Мудрик накрутив Калюлю і змусив того сфолити на самісіькому куті штрафного майданчика. Захисник розумів, що може привезти пенальті, прибирав ногу, але не встиг цього зробити. VAR підтвердив рішення арбітра, і Георгій Судаков реалізував удар з точки.

А перед самою перервою Мудрик зайвий раз нагадав, чому “Челсі” заплатив за нього 70 мільйонів євро. Михайло вирізав ідеальне закидання за спини захисникам, куди увірвався Судаков. Георгій оббіг голкіпера і вивів нашу збірну вперед. Цікаво, що в матчі з Північною Македонією Мудрик розіграв аналогічну комбінацію з Віктором Циганковим.

Другий тайм тримав у напрузі до останніх секунд. Нашим хлопцям вдавалося руйнувати атаки французів і не дозволяти їм створювати щось дійсно серйозне. Так було аж до 81 хвилини, коли форвард “Монпельє” Ельє Ваї вдало зіграв на добиванні. На мить здалося, що наші надії на півфінал почали танути, але повтор показав офсайд у нападника.

А за 5 хвилин Артем Бондаренко остаточно зняв всі питання про переможця. Назаренко віддав півзахиснику “Шахтаря” штрафний майданчик, той хитнув Люкеба і елегантно перекинув голкіпера. 3:1 і наша збірна вперше за 17 років вийшла у півфінал молодіжного чемпіонату Європи.

Огляд матчу

Євро-2023 U21. 1/4 фіналу

02.07.2023

Франція U21 – Україна U21 – 1:3
Голи: Шеркі, 19 – Судаков 32 (пен.), 44, Бондаренко, 86

У півфіналі молодіжна збірна України зустрінеться з Іспанією, яка в додатковий час здолала Швецарію (2:1). Всього кілька днів тому команди зустрічалися на груповому етапі, але тоді битва других складів завершилася внічию 2:2.