Україна U21 - Франція U21. Аналіз
2023 Jul 03, 17:43 ПП
5 хвилин читання

Збірна України U21 у чвертьфіналі молодіжного Євро-2023 перемогла Францію U21 з рахунком 3:1. Георгій Судаков оформив дубль, а Михайло Мудрик видав геніальний пас. Аналізуємо гру нашої молодіжки проти французів.

Першочерговий план на гру (не) спрацював

Молодіжна збірна України вийшла на матч проти Франції у дещо незвичному складі. Вперше на цьому Євро на полі з’явився Михайло Мудрик. Також в “синьо-жовтих” не було чистого форварда – роль хибної дев’ятки виконував Дмитро Криськів.

Задум на гру був зрозумілим. Криськів повинен був ситуативно опускатись в центр поля, аби допомагати партнерам розігрувати та контролювати м’яч, а вінгери – Мудрик та Кащук – забігати за спини захисникам  суперника зі зміщенням у центр, це б давало змогу крайнім оборонцям також підключатись до атак.

Завдяки кількісній перевазі в центрі поля (внаслідок допомоги Криськіва) Ротань розраховував взяти під контроль м’яч та грати за класичною для молодіжки моделлю – з низьким білд-апом та швидкими атаками. Але цей план не спрацював.

Французи зіграли дуже щільно у центрі поля не даючи креативним футболістам збірної України жодного сантиметра вільного простору. “Синьо-жовті” хоч і не припускались обрізок при білд-апі, як у попередніх матчах, але просто не могли подолати центр поля через короткий пас. Постійні втрати м’яча призводили до моментів від “Ле бльо”, а у підсумку і до гола.

Тож українцям не вдалось забрати м’яч у французів, володіння було приблизно однаковим. Це створювало нові проблеми для збірної України, адже часто доводилось оборонятись, а вінгери, які діяли у високих позиціях, рідко сідали в захист. Наша молодіжка виглядала дещо приреченою, план на гру не працював.

Проте саме індивідуальні дії одного з вінгерів – Михайла Мудрика – принесли збірній результат у першому таймі. Та й гра без чистого форварда себе виправдала. У моменті з другим голом Криськів опустився нижче та забрав центрального захисника, а в його зону забіг Судаков.

Тож сказати, що першочерговий план на гру був повністю провальним не можна, адже саме він приніс збірній Україні другий гол. Але проблем було чимало і в багатьох моментах команді Ротаня відверто пощастило.

Ротань змінив гру у перерві та здобув перемогу

Окремої уваги заслуговує те, як тренерський штаб адаптувався до суперника та змінив гру команди у другому таймі. Розуміючи, що гра в контроль не виходить, і більшу кількість часу доведеться оборонятись, Ротань опустив опорника Володимира Бражка в лінію до центральних захисників.

Це рішення зменшило розриви у лінії оборони та покращило гру в захисті, проте практично ставило хрест на низькому білд-апі. При цьому Україна U-21 не лише відбивалась, але намагалась і потримати м’яч, і вибігати у перспективні контратаки.

А заміни Криськіва на Сікана та Кащука на Назаренка дозволили молодіжці проводити ці контрвипади ще ефективніше. У підсумку саме перебудова гри у другому таймі і принесла результат молодіжці. Адже попри загальне домінування Франції, Україна тримала все під контролем, на відміну від першого тайму.

Михайло Мудрик шикарно дебютував на молодіжному Євро-2023

Одним з X-факторів успіху молодіжної збірної України у матчі з Францією є Михайло Мудрик. Вінгер “Челсі” мав пошкодження після матчів за дорослу збірну, а тому пропустив увесь груповий етап Євро-2023 U21.

Попри це Михайло залишився з командою та був готовий до гри з Францією, хоча й було помітно, що не на всі 100% (заміна у другому таймі це підтвердила). Загалом Мудрик не був дуже помітною фігурою на полі, але конкретні моменти від вінгера принесли Україні результат, коли, здавалось, нічого не виходить.

У епізоді з першим голом Мудрик взяв гру на себе, пішов в дриблінг, який, очікувалось, завершиться простою втратою м’яча. Проте Калюлю зачепив українця у штрафному майданчику та заробив пенальті на свої ворота.

А дії Михайла у другому голі просто неймовірні. Як і у грі з Північною Македонією за дорослу збірну, Мудрик побачив забігання партнера та виконав чудову передачу на хід. Але цього разу вона була в рази складнішою – це майстерність найвищого класу.

Судаков став би героєм матчу навіть без голів

Усі запам’ятають Георгія Судакова героєм цього поєдинку завдяки двом забитим голам у першому таймі. Але навіть якби ці м’ячі забив хтось інший – хавбек “Шахтаря” все одно був би найкращим на полі.

Руч у тому, що Судаков був практично всюди та фактично керував діями усієї команди на футбольному полі. Через Георгія Україна U-21 часто намагалась вийти з оборони в атаку. І просувати м’яч через пас конкретно у цьому поєдинку у Судакова виходило краще, ніж у Бондаренка.

Судаков розганяв атаки в центрі поля, віддаючи паси на атакувальних гравців, що і мало би бути його безпосереднім обов’язком на полі. Судаков ситуативно підключався до атак, шукаючи вільні простори, як у моменті з другим голом.

Окрім цього Георгій ще й непогано відпрацьовував у захисті. У хавбека 4 з 7 виграних єдиноборств, 3 перехоплення та один відбір м’яча. Об’єм роботи, який виконав Судаков у цьому поєдинку просто феноменальний.

Нагадаємо, що у півфіналі молодіжна збірна України зустрінеться з Іспанією, яка в додатковий час здолала Швейцарію (2:1). Всього кілька днів тому команди зустрічалися на груповому етапі, але тоді битва других складів завершилася внічию 2:2.