“Порту” – “Шахтар” 5:3. Перемикаємось на Лігу Європи

Огляд матчу Порту - Шахтар

Донецький “Шахтар” не зміг здолати “Порту” в боротьбі за путівку в плей-оф Ліги чемпіонів. “Гірники” яскраво програли 3:5 і тепер продовжать євросезон у Лізі Європи. Читайте огляд матчу “Порту” – “Шахтар” на Setanta Sports.

Перед цим матчем задача “Шахтаря” була досить зрозумілою. Перемога виводила чемпіона України в плей-оф ЛЧ, а будь-який інший результат відправляв у Лігу Європи. На жаль, “Порту” цього вечора виявився на голову сильнішим, тому навіть допомога арбітрів і самих португальців не дозволили “гірникам” хоч подумки наблизитись до другого місця групи Н.

Господарі з перших хвилин пішли вперед, створюючи шалений тиск на ворота Різника. У захисників української команди голова йшла обертом, що призводило до нових і нових моментів. Один із них завершився взяттям воріт від Галено. Злий геній “Шахтаря” (дубль у першому матчі) переправив мʼяч у порожні ворота після закидання з глибини і скидки від партнера. Сталося це на 9-й хвилини, хоча ще до цього “дракони” могли забивати щонайменше двічі.

Але, як і в першому матчі, “Шахтар” знайшов у собі сили відігратись. Сталося це не без допомоги бокового арбітра, який дезорієнтував португальців. Після передачі на Зубкова лайнсмен вирішив не чекати завершення епізоду, а підняти прапорець одразу. Головний арбітр на це не відреагував, а от захисники “Порту” зупинились. “Гірники” епізод дограли, закотивши мʼяч у ворота (свистка ж не було), після чого навіть не сперечалися щодо офсайду. Тут несподівано втрутився арбітр VAR і змусив Іштвана Ковача зарахувати гол, бо положення поза грою у Зубкова не було. Хвиля протестів на лавці “Порту” призвела тільки до жовтих карток, але на рішення суддівської бригади не вплинула.

В наступні 10 хвилин надія “Шахтаря” на перемогу жевріла найяскравіше, та Галено продовжив свою чорну справу ще до перерви. Бразилець потужним ударом з лінії штрафного майданчика знову пробив Різника і вивів свою команду вперед.

В другому таймі “Порту” досить швидко забив третій мʼяч і на цьому все закінчилось. Подальша перестрілка вже була яскравою виставою, яка не несла смислового навантаження. Господарі здобули заслужену перемогу і закріпилися на другому місці в групі.

Огляд матчу “Порту” – “Шахтар”

Ліга чемпіонів, 6 тур

Порту” – “Шахтар” – 5:3
Голи: Галено, 9, 43, Таремі, 62, Пепе, 75, Консейсау, 82 – Сікан, 29, Еустакіо, 72 (аг), Егіналду, 88

Антверпен” – “Барселона” – 3:2
Голи: Вермеерен, 2, Янссен, 56, Іленіхена, 90+2 – Торрес, 35, Гіу, 90+1

Турнірна таблиця групи H

Перемоги “Порту” і “Антверпена” не змінили порядок команд у групі H. “Дракони” залишились другими і вийшли в 1/8 Ліги чемпіонів разом із “Барселоною”, “Шахтар” залишається третім і крокує в ЛЄ, а “Антверпен” може радіти своїм першим очкам в групі ЛЧ.

МісцеКомандаІВНПГРГО
1“Барселона”640212:6612
2“Порту”640215:8712
3“Шахтар”630310:12-29
4“Антверпен”61056:17-113
Ліга чемпіонів. Група H

На цьому футбольний рік для “Шахтаря” закінчився. В понеділок 18 грудня пройде жеребкування перших стадій плей-оф єврокубків, де “гірники” і дізнаються свого суперника по 1/16 фіналу Ліги Європи.

Оформлюйте підписку на Setanta Sports лише за 109 гривень на місяць та отримайте доступ до великої кількості спортивних трансляцій: НБА, АПЛ, Бундесліга, Формула 1, УПЛ, UFC та багатьох інших турнірів.