Кваліфікація Євро-2024. Дубль Роналду, епічний камбек Казахстану

Португалія розбила Люксембург

26 березня розпочався вже другий тур відбору на Євро-2024. Англія перемогла Україну (2:0), Португалія розгромила Люксембург (6:0), а Казахстан зробив сенсаційний кабек проти Данії (3:2).

Казахстан – Данія – 3:2

Збірні Данії і Казахстану провели дуже показовий матч. Перші продемонстрували, як конвертувати перевагу в класі у рахунок, а другі довели, що навіть програшний матч можна перевернути завдяки певним дрібницям і везінню, особливо якщо суперник вже повірив у перемогу.

Данія потужно провела перший тайм, а Расмус Гойлунд до хет-трику в першому турі додав дубль у цьому. У епізоді з першим голом форвард “Аталанти” елегантно перекинув голкіпера після простого закидання з глибини, а пізніше заштовхав м’яч у сітку під час масованої атаки. Міг Гойлунд забивати і більше, але далі йому трохи не щастило. Загалом Данія тримала гру під контролем і мала наміри засушити її.

Але після 70-ї хвилини все пішло шкереберть. Спочатку арбітр поставив пенальті за гру рукою, яку важко помітити і після перегляду повторів. Навіть гравці Казахстану її не помітили і не апелювали до арбітра. Бактійор Зайнутдінов пенальті реалізував і подарував господарям надію.

На 86 хвилині Асхат Тагіберген забив гол всього свого життя, поклавши м’яч метрів з 30 у дальню дев’ятку, а за 3 хвилини Абат Аймбетов головою замкнув подачу з флангу і приніс сенсаційну перемогу Казахстану. Данія вийшла на другий тайм відбувати номер, за що була покарана.

Люксембург – Португалія – 0:6

Португалія зіграла більш надійно – за півгодини Роналду і компанія забили 4 м’ячі і зняли всі питання. Надійність захисту Люксембурга найкраще описує третій гол – Бернарду Сілва (!) головою (!!) з кількох метрів пробив повз голкіпера.

Кріштіану, який кілька днів тому став рекордсменом за кількістю матчів у складі збірної, оновив ще й рекорд результативності. На рахунку форварда “Аль-Насра” дубль у цьому матчі. Всього ж у нього 4 голи у двох матчах відбору і в гонці бомбардирів він поступається тільки Гойлунду.

Загалом кваліфікація Євро-2024 для Португалії почалась іх двох перемог із загальним рахунком 10:0.

Про матч Англія – Україна (2:0) ми вже писали окремо, а тут згадаємо про гру інших команд із групи С. Італія спокійно перемогла Мальту завдяки голам Ретегі (2 м’ячі у 2 дебютних матчах за збірну) і Пессіни.

Ліхтенштейн – Ісландія – 0:7
Голи: Олафссон, 3, Гаральдссон, 38, Гуннарссон, 48, 68, пен. 73, Гудйонсен, 85, Еллертссон, 87

Словенія – Сан-Марино 2:0
Голи: Шешко, 56, Ді Майо, авт. 60

Північна Ірландія – Фінляндія – 0:1
Гол: Каллман, 28

Словаччина – Боснія і Герцеговина – 2:0
Голи: Мак, 13, Гараслін, 40

Сьогодні кваліфікація Євро-2024 продовжиться ще вісьмома матчами. Найпринциповіші з них – протистояння Сербії та Чорногорії, а також гра Франції та Ірландії (ще не забули руку Анрі в плей-оф до ЧС-2010?).