“Боруссія” Д на першому місці, “Герта” вилетіла. Огляд 33 туру Бундесліги

Передостанній тур Бундесліги максимально підігрів інтригу на кожному поверсі таблиці. Дортмундська “Боруссія” Д отримала історичний шанс на чемпіонство, “Уніон” і “Фрайбург” тепер мають рівну кількість очок, а на виліт претендують 4 команди. Про ці та інші результати чемпіонату Німеччини читайте в огляді Setanta Sports.

“Боруссія” Д отримала історичний шанс

Після 30 туру, коли дортмундська “Боруссія” втратила очки в Бохумі, у “Баварії” залишилось лише одне завдання – перемогти вдома  “Лейпциг” у передостанньому турі. Успіх в інших матчах не викликав сумнівів, а от протистояння з “биками” виглядало тим самим чемпіонським іспитом. І мюнхенці його не склали.

Хоча спочатку все складалося за їхнім сценарієм. “Баварія” йшла вперед, створювала моменти і навіть відкрила рахунок. Бласвіх, який до цього вже виручив кілька разів, не дотягнувся до удару Гнабрі в самісінький кут. За інерцією мюнхенці спромоглися на кілька гострих епізодів, а після цього за справу взявся “Лейпциг”.

Гості ще до перерви змусили Зоммера кілька разів вступити в гру, та швейцарець зміг втримати ворота на замку. А в другому таймі почалося шоу, яке може коштувати “Баварії” чемпіонства. Спочатку мюнхенці допустили контратаку 4 в 1, яку реалізував Лаймер, а потім привезли два безглуздих пенальті. Між переможними ударами з точки Нкунку ще втікав сам-на-сам з центра поля, але Зоммер цього разу виручив.

Чому ми не згадуємо моменти господарів? Бо їх після перерви майже не було (лише 1 удар у площину). Таким чином, “Лейпциг” переміг 3:1 та забезпечив собі 3 місце і участь у Лізі чемпіонів. А “Баварія” мала сподіватися на сенсацію у грі “Аугсбурга” і Дортмунда.

Доба між матчами претендентів на чемпіонство пройшла дуже весело. Багато-хто був готовий коронувати “Боруссію” тут і зараз, хоча попереду був традиційно непростий виїзд в Аугсбург. До того ж, однойменна команда ще не забезпечила собі місце в еліті на наступний сезон, тому готова була битися до останнього.

Майже так і сталося, за виключенням кількох обставин. “Аугсбург” змушений був відбиватися з перших хвилин, але баварцям дуже довго щастило. А на 38 хвилині стався епізод, який визначив їхню долю в цій грі. Арбітр вилучив Фелікса Удуохая за грубий фол і “Боруссія” отримала +100 до впевненості.

Перший гол (чемпіонський?) прийшов тільки після години гри. Аллер обікрав захисника і з гострого кута поцілив під дальню штангу. Наприкінці матчу Дортмунд забив ще двічі (3:0) і почав святкувати так, ніби вже виграв титул.

“Баварія” – “Лейпциг” – 1:3
Голи: Гнабрі, 25 – Лаймер, 65, Нкунку, пен. 76, Собослай, 86

“Аугсбург” – “Боруссія” Д – 0:3
Голи: Аллер, 59, 84, Брандт, 90+3

“Фрайбург” наздогнав “Уніон” у боротьбі за топ-4

Перемога “Лейпцига” над “Баварією” залишила тільки одну путівку в Лігу чемпіонів вакантною. “Уніон” мав можливість забрати її собі, але програв “Гоффенгайму” (2:4) і дозволив “Фрайбургу” наздогнати себе.

Берлінці не мали програвати “Гоффе” так масштабно, але команда Пелегріно Матараццо дуже ефективно використовувала свої шанси і забила навіть більше, ніж створила.

“Фрайбург” ще в п’ятницю здолав “Вольфсбург” (2:0) і наздогнав “Уніон”. Матч проти “вовків” мав закінчуватись нульовою нічиєю, але заміни Крістіана Штрайха швидко перевернули гру. Тіньові лідери команди Гюнтер і Петерсен, які вийшли на поле з лави, за 5 хвилин організували 2 м’ячі і принесли команді 3 очки.

“Баєр”, який на тижні вилетів з Ліги Європи, після поразки “Вольфсбурга” міг забезпечити собі місце в єврокубках, але також втратив очки. У виснажених леверкузенців банально не вистачило сил на другий тайм і вони відпустили матч проти гладбахської “Боруссії”, у якому вели 2:0.

“Герта” оформила виліт власними руками

Головна драма ігрового тижня розгорнулася в столиці, де “Герта” приймала “Бохум”. Якщо у “Баварії” ще є теоретичний шанс виправити свою помилку, то для берлінців сезон закінчився – команда вилетіла в Бундеслігу 2. А найбільш прикрим є те, що це сталося в компенсований час останнього домашнього матчу.

“Герта” вкотре провела посередній поєдинок, але створила кілька гольових моментів. Перший м’яч господарів арбітр відмінив після перегляду VAR, а от другий виявився повністю легітимним. Це Люка Тузар відзначився після кутового.

Далі берлінці намагалися зберегти перевагу і мінімальний шанс на порятунок, але в компенсований час самі пропустили після стандарту. Ця нічия офіційно оформила виліт “Герти”, а от хто приєднається до неї в БЛ2 – питання відкрите.

Претендентів вистачає, і всі вони (крім “Аугсбурга”) набрали очки в цьому турі. Нічия з “Гертою” (1:1)  дозволила “Бохуму” опинитись в зоні перехідних матчів (16 місце). “Шальке” розділив очки з “Айнтрахтом” (2:2), але змушений був опуститися в зону вильоту через вольову перемогу “Штутгарта” в Майнці (4:1).

Цей успіх дозволив швабам піднятися з передостаннього місця одразу на рятівне 15-е. В останньому турі їм потрібно зіграти проти “Гоффенгайма” не гірше, ніж конкуренти проти команд із єврокубкової зони.

Голи: Шмід, 73 – Тіггес, 36

Матчі останнього туру Бундесліги традиційно почнуться одночасно – 27 травня о 16:30 за Києвом. “Боруссія” Д зустрінеться з “Майнцем” і в разі перемоги стане чемпіоном, “Баварія” поїде в гості до “Кельна”. Ці та інші матчі чемпіонату Німеччини в прямому етері дивіться на OTT-платформі Setanta Sports. Оформлюйте підписку на setantasports.com, а з промокодом MAY23 отримуйте ще 2 місяці в подарунок.