7 травня у світі спорту

Кожен день – це маленьке життя, сповнене подвигів та невдач, і світ спорту не є виключенням. Цього разу згадаємо, які історичні події сталися 7 травня.

Історичний півфінал Кубка УЄФА-2008/09 “Шахтар” – “Динамо”

Сезон 2008/09 став історичним для українського футболу. Тоді в 1/8 фіналу єврокубків грали одразу 3 команди з УПЛ, а в півфіналі Кубка УЄФА зійшлися закляті суперники – “Шахтар” і “Динамо”.

Перша гра в Києві завершилась внічию (1:1), а матч-відповідь пройшов саме 7 травня в Донецьку на РСК “Олімпійський”. Рахунок в середині першого тайму відкрив Жадсон, який після гри подарує вболівальникам “Шахтаря” легендарну фразу “Де “Динамо”, де?”

Одразу по перерві Ісмаель Бангура забив свій гол, який вирівняв становище за підсумками двох матчів. А вирішальний м’яч на свій рахунок записав Ілсіньо, перед тим змістившись з флангу та обігравши Ель-Каддурі та Юссуфа.

Потім був напружений фінал з “Вердером” і перший євротрофей в історії незалежної України.

Епічний камбек. “Ліверпуль” – “Барселона”, Ліга чемпіонів-2018/19

Never give up. Саме під таким девізом пройшов історичний камбек “Ліверпуля” після 0:3 на “Камп Ноу”. Без Салаха “червоні” змогли перемогти 4:0, а швидкий розіграш кутового від Александра-Арнольда і гол Дівока Орігі назавжди увійшли в історію Ліги чемпіонів.

У фіналі “Ліверпуль вже з Салахом без зайвих проблем розібрався з “Тоттенгемом”. Єгиптянин забив пенальті на 2 хвилині, а Дівок Орігі поставив крапку в матчі на останніх хвилинах.

“Арсенал” попрощався з Хайбері

7 травня 2006 року пішла ціла епоха – лондонський “Арсенал” перемогою над “Віганом” (4:2) попрощався зі своїм старим стадіоном “Хайбері”. Подейкують, що саме переїзд на новенький і бездушний “Емірейтс” і вбив відчуття непереможності того “Арсенала” з Анрі, Піресом, Лєманном, Ешлі Коулом та іншими зірками.

Хоча є і більш прагматичне пояснення. Будівництво нового стадіона змусило клуб перейти в режим економії, тому “Арсеналу” довелося забути про дорогих гравців і боротьбу за чемпіонство. Наступного літа “каноніри” можуть “відзначити” 20 років без титулу чемпіона Англії.

Цікаво, що в цей день пройшов ще один важливий матч в історії “Арсенала”. 7 травня 2003 року лондонці розбили “Саутгемптон” (6:1) і почали свою неймовірну серію із 49 матчів без поразок. Сезон 2003/04 повністю помістився в цю серію, і “каноніри” стали єдиною командою в історії АПЛ, яка пройшла сезон, не програвши жодного матчу.

“Манчестер Сіті” повернувся в АПЛ

Сучасний “Манчестер Сіті” – машина по конвертуванню ресурсів власників у трофеї. Але так було далеко не завжди. До приходу шейхів “Сіті” був середняком АПЛ, а іноді навіть вилітав у Чемпіоншип.

Наприкінці 90-х сталася справжня катастрофа – “містяни” опустилися аж у третій дивізіон. Проте два поспіль промоушни дозволили клубу повернутись до АПЛ. Другий з них був оформлений саме 7 травня 2000 року в матчі з “Блекберном”.

Варто зазначити, що такий стрибок був занадто стрімким, тому “Сіті” одразу ж вилетів, але вже наступне повернення в АПЛ стало останнім. Зараз навіть важко уявити, щоб клуб такого масштабу в найближчому майбутньому боровся за виживання.