“Зоря” – тіньовий претендент на чемпіонство. Підсумки 26 туру УПЛ

З 13 по 15 травня відбулись поєдинки 26 туру УПЛ. “Динамо” приймало “Чорноморець”, “Шахтар” зіграв з “Інгульцем”, “Зоря” зустрілась з “Металістом”, а “Дніпро-1” – з “Минаєм”. Про ці та інші результати читайте в огляді Setanta Sports.

Голи: Мізюк, 1 (аг), Герреро, 10, Шахов, 21, Імереков, 27, Бражко, 85 (пен.)
Вилучення: Демченко, 31 (“Металіст”)

“Інгулець” – “Шахтар” – 0:2
Голи: Конопля, 51, Павлов, 85 (аг)
Вилучення: Паламарчук, 78 (“Інгулець”)

Усі три претенденти на чемпіонство здобули перемоги у 26 турі УПЛ. Щоправда, у когось це вийшло зробити дуже легко, а у когось виникло чимало труднощів. Наприклад, у “Дніпра-1” з “Минаєм”. Було помітно, що у команди Кучера було небагато часу на відновлення після важкого матчу з “Олександрією”.

Тому і гра з закарпатцями не була для дніпрян легкою. “Дніпро-1” практично нічого не створив у матчі з аутсайдером УПЛ, проте наприкінці зустрічі підопічним Кучера все ж пощастило реалізувати ледь не єдиний гольовий епізод. Довбика загубили на дальній стійці і він головою забив вже свій 23 гол у цьому сезоні.

Схожа ситуація і у “Шахтаря”. Хоч за рахунком “гірники” перемогли напіврезервний склад “Інгульця” більше впевнено, проте значної переваги над суперником не мали. Перший гол прийшов після стандарту, а другий команда Ковальця забила у власні ворота. Щобільше, ще за рахунку 1:0 “Інгулець” мав можливість зрівнювати рахунок.

А ось “Зоря” вкрай впевнено перемогла “Металіст” з рахунком 5:0. Луганці демонструють хороший футбол, проте в цьому конкретному матчі варто говорити про просто жахливу гру харків’ян. Футболісти не могли або ж не хотіли тримати суперників у штрафному майданчику, постійно провалювались, а на 31 хвилині вже за рахунку 0:4 залишились без капітана. Демченко рукою виніс м’яч з пустих воріт.

Команда ван Леувена є найкращою за результатами в УПЛ у 2023 році. “Зоря” втратила лише 3 очки, тоді як “Шахтар” весною розгубив 8 пунктів, а “Дніпро-1” – цілих 10. І зважаючи на гру претендентів на чемпіонство, луганці мають ледь не найкращі шанси поборотись за золото. “Гірники” та дніпряни не мають тієї переваги над суперниками, яка є у “Зорі”, тому, ймовірно ще будуть втрачати очки.

“Динамо” програло, “Олександрія” закріпилась на 5 місці

“Динамо” – ”Чорноморець” – 2:3
Голи: Ванат, 53, Буяльський, 55 – Єрмаков, 4, Демченко, 11, 70

“Колос” – “Олександрія” – 0:2
Голи: Ковалець, 4, Логінов, 11

“Чорноморець” провів прекрасний перший тайм проти “Динамо”. Команда Григорчука діяла дуже дисципліновано, високо накривала суперника, а кияни просто не знали як виходити з під цього пресингу. У результаті одесити забили 2 швидких м’ячі та створили комфортну для себе перевагу.

Проте у другому таймі сил у гравців “Чорноморця” стало менше, і кияни досить швидко зрівняли рахунок. У цей момент здалось, що одесити можуть посипатись, проте навпаки проявили характер та завдяки голу Деменка вирвали перемогу. Після цієї поразки “Динамо” втратило навіть математичні шанси на чемпіонство та, схоже, так і фінішує на 4 місці в чемпіонаті.

А “Олександрія” попри виснажливу гру проти “Дніпра-1” посеред тижня здобула впевнену перемогу над прямим конкурентом у боротьбі за єврокубки – “Колосом”. Команда Ротаня забила два швидких голи, після чого спокійно довела матч до перемоги.

Таким чином перевага “Олександрії” над найближчим переслідувачем – “Кривбасом” – складає 7 очок. Тому навряд команда Ротаня за 4 тури зможе опуститись на сходинку нижче та може готуватись до Ліги конференцій.

Голи: Сефері, 57 (пен.), Скляр, 90

Щодо ігор аутсайдерів, то тут все без несподіваних результатів. “Кривбас” у досить рівному поєдинку здобув мінімальну перемогу над “Рухом” завдяки пенальті на останніх хвилинах матчу та піднявся на 6 сходинку. Львів’яни ж залишаються у зоні перехідних матчів.

“Ворскла” без особливих проблем обіграла “Львів”, який, вже можна констатувати, покине Прем’єр-лігу по закінченню сезону. У другому таймі Сефері забив з пенальті, а наприкінці матчу відзначився Скляр. Полтавці хоч і мають математичні шанси зачепитись за єврокубки, але навряд зможуть це зробити.

А “Верес” у дуже важливому для себе протистоянні обіграв “Металіст 1925” та піднявся з зони перехідних матчів на 10 позицію. Рівняни – єдина з команд, які ведуть боротьбу за виживання, набрала очки у цьому турі. Проте далі у підопічних Вірта дуже важкий календар.

Вже 19 травня розпочнеться 27 тур УПЛ – “Шахтар” зіграє з “Вересом”, а “Дніпро-1” – з “Колосом”. Матчі чемпіонату України в прямому етері дивіться на OTT-платформі Setanta Sports.