Франція U21 - наступний суперник України
2023 Jun 30, 16:47 ПП
4 хвилин читання

Збірна України U21 у чвертьфіналі молодіжного Євро-2023 зустрінеться з Францією U21. Розповідаємо що собою представляє команда Сільвена Ріполя.

Результати збірної Франції U21

Збірна Франції U21 стала однією з двох команд (разом з Англією), яка подолала груповий етап, набравши максимальну кількість очок. При цьому команда забила найбільше голів на турнірі – 7, пропустивши лише двічі.

У першому турі французи з рахунком 2:1 обіграли, як вважалось, головного конкурента у групі – збірну Італії. У підсумку ж італійці навіть не вийшли з групи. Той матч був досить скандальним, адже арбітр, ймовірно, не зарахував чистий гол у ворота французів. Саме після цього поєдинку в УЄФА вирішили запровадити на матчах систему VAR починаючи з чвертьфіналів.

На другий поєдинок проти Норвегії тренерський штаб вирішив провести тотальну ротацію, даючи пограти на чемпіонаті максимальній кількості гравців. І це ледь не зіграло з “Ле бльо” злий жарт. Французи обіграли аутсайдера квартету лише з рахунком 1:0.

Справжню потужність наші наступні суперники продемонстрували вже в останньому турі групового етапу, коли обіграли Швейцарію з рахунком 4:1. Перший тайм був досить рівним та завершився внічию 1:1, а ось у другій половині Франція U21 не залишила шансів супернику.

Історія зустрічей Франції та України

Загалом молодіжні збірні Франції та України провели між собою 9 поєдинків, 8 з яких були офіційними. Більшість з них завершилась внічию – 5 матчів. Тричі перемогу здобували французи, а одна звитяга на рахунку українців.

Майбутні чвертьфінальні суперники грали в одній групі кваліфікації на Євро-2023 U21 і там Україна відстала від Франції усього на 3 очки, тому змушена була пробиватись на турнір через етап плей-оф.

Перший поєдинок відбору команди провели ще у жовтні 2021 року. Тоді “Ле бльо” розтрощили Україну з рахунком 5:0. Багато в чому долю того матчу вирішила червона картка Таловєрова вже на 27 хвилині зустрічі. З того часу команди досить сильно змінились, а тому більш показовим все ж є другий поєдинок.

Він відбувся приблизно рік тому і багато гравців обох команд у підсумку поїхали на фінальну стадію турніру. Матч завершився внічию 3:3. Вже на 25 хвилині французи вели 3:1, але “синьо-жовті” змогли переломити хід зустрічі.

Як грає Франція U21?

Молодіжна збірна Франції Сільвена Ріполя дуже універсальний колектив. Тренерський штаб часто змінює ігрові схеми, з якими команда виходить на гру. Навіть на цьому чемпіонаті Європи французи грали по різному: 4-3-3 та 4-4-2 з ромбом в центрі поля.

При цьому гра “Ле бльо” досить подібна на філософію збірної України. Французи досить часто запрошують суперника пресингувати на свою частину поля, перепасовуючись між захисниками та півзахисниками, а в певний момент вибухають атаками.

Якщо говорити про позиційний напад, то тут Франція U21, у якої є дуже багато технічних гравців, має вдосталь варіантів. Команда любить короткі комбінації біля штрафного майданчика суперника. Також добре використовують фланги, розтягуючи оборону опонента, куди вбігають гравці півзахисту для завершення атак. Ну і не слід забувати про індивідуальні дії висококласних футболістів.

Що стосується захисту, то тут наш майбутній суперник надає перевагу схемі 4-4-2, зустрічаючи опонента у середньому блоці. Двоє гравців попереду тиснуть на захисників, змушуючи їх вибивати м’яч вперед, а в центрі французи перекушують суперника, здебільшого виграючи боротьбу.

При цьому є у Франції і слабкі зони. Зазвичай це пресинг. Команда намагається ситуативно пресингувати, але часто це призводить до того, що гравці двох ліній оборони опиняються відіграними та у суперника з’являється багато вільних зон. Саме після подібної ситуації Італія ледь не зрівняла рахунок на 82-ій хвилині їх зустрічі.

Найкращі гравці Франції U21

Напад збірної Франції – це просто розмаїття зірок, кожен з яких може створити небезпеку. Про це свідчить рівень реалізації моментів – близько 60% ударів французів пішли у площину воріт, а 40% з них завершились голами. Еталонний у цьому плані Бредлі Баркола, який вже забив двічі та віддав асист. Цей нападник має фантастичну техніку та хороші габарити, а ще чудове відчуття голу.

Не варто забувати і про Раяна Шеркі та Аміна Гуїрі. Ці гравці можуть не лише реалізувати момент, але і створити його для партнера. Особливо креативний у цьому плані Шеркі – з його виходом на поле гра Франції стає гострішою.

З гравців оборонного формату варто виділити лідера захисту Кастелло Лукебу. Цей центральний оборонець відіграв практично повністю усі три матчі та діяв дуже надійно. На його рахунку 8 перехоплень, 11 виносів та 2 відбори – одні з найкращих показників не лише в команді, але й на турнірі.

Промокод на підписку Setanta Sports

Ловіть літні промокоди на знижку від Setanta Sports! З промокодом SUM30 ви отримаєте знижку у 30% на місячну підписку на OTT-платформу setantasports.com. А з промокодом SUM40 – 40% на 2 місяці. Пропозиція доступна до 30 червня як для нових, так і для активних користувачів.