2023 Jun 19, 22:21 ПП
3 хвилин читання

Матч Україна – Мальта мав би стати легкою прогулянкою для нашої збірної, але мало не обернувся катастрофою. На щастя, Віктор Циганков реалізував другий пенальті і приніс команді Реброва чергові 3 очки.

Склад збірної України

Третій матч за кілька днів мав стати справжнім випробуванням для “жовто-синіх”. Рівень суперників з кожним поєдинком знижувався, але рівень фізичної та емоційної втоми тільки зростав. Щоб якось освіжити команду, Сергію Реброву довелося внести певні зміни в кожну із ліній.

У воротах в третьому матчі поспіль зіграв Анатолій Трубін. А от в захисті, у порівнянні з двома попередніми поєдинками, своє місце зберіг тільки Ілля Забарний. Матвієнко перейшов на лівий фланг, замінивши Миколенка, вакантне місце в центрі зайняв Кривцов, а на правому фланзі вийшов Конопля замість Тимчика.

Як і в попередніх двох матчах на позиції опорного півзахисника зіграв Степаненко, а його партнер по “Шахтарю” Георгій Судаков пішов на лівий фланг, звільнивши місце в центрі для Руслана Малиновського. Ще двоє незмінних футболістів – Віктор Циганков та Андрій Ярмоленко ділили позиції на правому фланзі та під нападником.

За другий тайм проти Північної Македонії певний аванс отримав Владислав Ванат, який змінив Артема Довбика на вістрі.

Ставка на активний початок не зіграла

Збірна України пішла вперед з перших секунд, сподіваючись знести суперника. Наша команда швидко створила кілька небезпечних моментів, після чого поступово заспокоїлась. В середині першого тайму Мальта навіть кілька разів сходила в атаку, проте до якихось проблем біля воріт Трубіна це не призвело.

Наприкінці тайму Ванат в’їхав ногами у голкіпера Мальти Генрі Бонелло і той змушений був попросити про заміну. Вже у компенсований час “господарі” поля заштовхали м’яч у ворота другого воротаря Меттью Грека, але лайнсмен одразу підняв прапорець.

Антигерой Ярмоленко і герой Циганков

Одразу після перерви збірна України заробила пенальті – Тарас Степаненко влучив у руку Стіва Борга і арбітр після перегляду VAR вказав на точку. Проте Ярмоленко з 11 метрів влучив у поперечку і нервові 0:0 залишились на табло.

Шалений тиск з боку підопічних Сергія Реброва призвів до ще одного пенальті (Борг збив Ярмоленка). Цього разу капітан віддав м’яч Циганкову і той забив, як виявилось, єдиний гол у цій грі. Хто б міг подумати, що Мальта створить стільки проблем і пропустить всього один м’яч.

Після цієї перемоги у збірної України 6 очок і чисте друге місце. У наших головних конкурентів у боротьбі за друге місце в групі італійців – 3 бали і гра в запасі, а у Англії 12 очок і майже гарантований вихід на Євро-2024.

Огляд матчу Україна – Мальта

Відбір Євро-2024

19.06.2023

Україна – Мальта – 1:0
Голи: Циганков, 72 (пен.)

Свої наступні матчі збірна України проведе вже у вересні. 9-го числа наша команда зіграє з Англією, а за три дні завітає в гості до Італії.