2023 Jun 17, 00:44 ДП
3 хвилин читання

Збірна України перемогла Північну Македонію (3:2), поступаючись по ходу матчу 0:2. Таким чином, команда Сергія Реброва здобула перші 3 очки у відборі на Євро-2024.

Збірна України провела досить неоднозначний матч проти Північної Македонії, але змогла зібратися і здійснити найбільший для себе камбек у цьому тисячолітті. Після провального першого тайму команда Сергія Реброва на морально-вольових забила три голи і відсвяткувала надважливу перемогу.

До перерви у “жовто-синіх” не виходило абсолютно нічого. Македонці вміло руйнували гру нашої збірною і регулярно проводили власні гострі атаки. В підсумку, це призвело до двох забитих м’ячів, які виникли майже з нічого, але справедливо відображали положення справ на полі.

Спочатку Миколенко зіграв руками в епізоді, який цього взагалі не вимагав (Еніс Барді реалізував пенальті), а за кілька хвилин чемпіон Італії Еліф Елмас дуже красивим обвідним дальнім ударом відправив м’яч у дальній кут воріт.

За весь перший тайм збірна України не створила жодного моменту. Після перерви ситуація швидко змінилася. Сергій Ребров зняв з гри Довбика і Тимчика, які провалили перші 45 хвилин, і випустив Ваната і Коноплю. Ці заміни дуже допомогли оживити гру в атаці, а захисник “Шахтаря” взагалі забив ключовий м’яч.

Та спочатку відзначився Ілля Забарний. Тиск нашої збірної призвів до перших кутових біля воріт македонців, один з яких результативним ударом і завершив захисник “Борнмута”.

Суперники одразу ж провели потрійну заміну, спрямовану на утримання перемоги, і… швиденько пропустили другий гол. Михайло Мудрик втік від трьох опонентів, відкинув м’яч в район 11 метрів, але першим на підбиранні аж на лінії штрафного майданчика опинився Юхим Конопля. Чіткий удар в один дотик і рахунок вже 2:2.

Грати залишалось ще близько 25 хвилин і македонці вирішили трохи допомогти нашій збірній. Візар Мусліу отримав другу жовту картку і залишив свою команду в меншості. Підопічні Сергія Реброва встигли скористатися цим досить швидко. Мудрик вирізав геніальне закидання за спини захисникам, куди вривався Циганков, і вінгер “Жирони” головою переправив м’яч у сітку 3:2.

Огляд матчу Північна Македонія – Україна

Відбір Євро-2024

16.06.2023

Північна Македонія – Україна – 2:3
Голи: Барді, 31 (пен.), Елмас, 39 – Забарний, 62, Конопля, 67, Циганков, 83

Це лише друга вольова перемога збірної України після рахунку 0:2. Перша була 7 жовтня 2000 року проти збірної Вірменії, а Сергій Ребров тоді взяв участь у вирішальному голі. Ще двічі “жовто-сині” відігравалися з 0:2 на 2:2 – у товариських зустрічах з Канадою (2010) та Нігерією (2019).

Наступний матч відбору на Євро-2024 наша комада проведе проти збірної Мальти в понеділок 19 червня.