“Шахтар” – “Ренн”. Перемога на характері

Донецький “Шахтар” здобув перемогу у першому ж офіційному матчі у 2023 році – над “Ренном” в 1/16 Ліги Європи.

Фізичний та психологічний стан “гірників” був загадкою перед стартом поєдинку з французами. Донецький клуб лише завершив збори, де не міг похвалитись видатними перемогами у спарингах. Окрім того, для багатьох молодих гравців команди Йовичевича це був дебютний досвід виступів у плей-оф єврокубків.

Але “Шахтар” перевершив очікування та за грою не поступався супернику на перших хвилинах та навіть зміг забити. Це 22-річний Криськів, який посів місце Мудрика у стартовому складі, вдало опинився на добиванні.

“Гірники” почали грати від результату, захищались у середньому блоці, та майже не давали супернику створити небезпечні моменти. Якби не помилка Бондаренка, після якої довелось виручати Трубіну, у першому таймі обійшлось би взагалі без валідолу.

А наприкінці першого тайму “Шахтар” подвоїв свою перевагу. Конопля заробив пенальті, коли вдало вибіг з-за спини суперника. Здається вічний Стів Манданда ледь не відбив удар Бондаренка, але все ж м’яч пройшов під рукою голкіпера.

“Ренн” наростив темп у другому таймі, а “Шахтар” почав частіше брати м’яч під контроль та вибігати у контратаки. Шанси були в обох команд, але все ж Токо Екамбі забив дебютний гол за нову команду та відіграв один м’яч. Було помітно, що донеччанам важко витримати всі 90 хвилин на такому рівні, але футболісти проявили характер та здобули результат.

У підсумку – яскрава перемога “гірників” з рахунком 2:1, яка дає непогані шанси на прохід у 1/8 Ліги Європи. Чи вдасться це “Шахтарю” дізнаємось за тиждень. Матч-відповідь розпочнеться 23 лютого о 22:00.