Провал МЮ, довгоочікувана перемога “Челсі”. Огляд 35 туру АПЛ

В понеділок 8 травня закінчився 35 тур АПЛ. “Манчестер Сіті” приймав “Лідс”, “Арсенал” гостював в Ньюкаслі, а “Челсі” завітав до Борнмута. Про ці матчі та інші результати АПЛ читайте в огляді Setanta Sports.

Чемпіонська гонка. “Манчестер Сіті” і “Арсенал” перемагають

“Арсенал” вийшов з крутого піке двома перемогами проти сильних суперників. У попередньому турі “каноніри” в дербі здолали “Челсі”, а цього вікенду помстилися “Ньюкаслу” за минулорічні 0:2.

3 очки “Арсеналу” принесли шедевральний дальній удар Едегора, автогол Шера і черговий топ-матч Рамсдейла. Проте ця перемога не дозволила покращити становище команди Зінченка (відіграв 60 хвилин), бо “Манчестер Сіті” свою гру також виграв.

“Містяни” у звичному стилі домінували над “Лідсом” (81% володіння) і за перші півгодини забили два м’ячі. Це Гюндоган двічі скористався ідентичними передачами з правого фланга і з лінії штрафного пробив під стійку.

Німець мав оформлювати хет-трик ближче до кінця гри, коли Голанд віддав йому право пробити пенальті, та цього разу м’яч полетів у штангу. Гвардіола навіть накричав на Голанда, що саме він мав бити і закривати гру.

Таким чином, відрив “Сіті” в одне очко зберігається, як і матч в запасі у команди Гвардіоли.

“Манчестер Сіті” – “Лідс” – 2:1
Голи: Гюндоган, 19, 27 – Родріго, 85

“Ньюкасл” – “Арсенал” – 0:2
Голи: Едегор, 14, Шер, авт. 71

Єврокубкова зона. Загострення боротьби за топ-4

Результати АПЛ цього вікенду знову роздмухали полум’я боротьби за путівки в Лігу чемпіонів. Поразка “Ньюкасла” мала б надихнути “Манчестер Юнайтед”, але “дияволи” за кілька годин також програли.

Команда тен Гага провела жахливий матч проти “Вест Гема”, а гол Бенрахма тільки підсвітив її проблеми. Алжирець з центра поля втік від 5 гравців МЮ, слабенько пробив з-за меж штрафного майданчика, а Де Хеа випустив м’яч у свої ворота. Після цього “Юнайтед” мали ще цілу годину ігрового часу, щоб відігратись, та зробити цього так і не змогли, поступившись у другому поєдинку поспіль.

Натомість “Ліверпуль” і “Тоттенгем” свої матчі виграли. Першим допоміг швидкий гол Салаха, а других продовжує тягнути на собі Кейн. Після своїх голів обидві команди засушили гру і не дозволили суперникам створити абсолютно нічого.

“Евертон” вибрався із зони вильоту

Наприкінці сезону аутсайдери Прем’єр-ліги починають оживати і показувати якийсь неймовірний футбол (5:1, 5:3, 4:3). Такі результати АПЛ не є несподіванкою, адже це відбувається майже щороку.

Цього тижня сюрприз зі знаком “плюс” подарував “Евертон” Віталія Миколенка. Українець відіграв усі 90 хвилин і допоміг своїй команді розібрати на запчастини потужний “Брайтон”.

З точки зору чисел пояснити цю перемогу дуже складно. “Іриски” володіли м’ячем 22% ігрового часу, але 4 з їхніх 5 ударів у площину стали гольовими. Варто відзначити, що перший гол у ворота “Брайтона” Дукуре забив на 33 секунді гри, а до перерви “Евертон” відзначився ще двічі.

Ця перемога, вкупі з поразкою “Лестера”, дозволила підопічним Шона Дайча вперше за довгий час вилізти із зони вильоту. Дуже вдалий момент для такого досягнення.

“Брайтон” – “Евертон” – 1:5
Голи: Макаллістер, 71 – Дукуре, 1, 29, Стіл, авт. 35, Макніл, 76, 90+6

“Фулгем” – “Лестер” – 5:3
Голи: Вілліан, 10, 70, Вінісіус, 18, Кейрні, 44, 51 – Барнс, 59, 89, Меддісон, пен. 82

“Ноттінгем” – “Саутгемптон” – 4:3
Голи: Авонії, 18, 21 Гіббз-Вайт, пен. 43, Даніло, 73 – Алькарас, 25, Лянко, 51, Ворд-Прауз, пен. 90+6

Інші результати АПЛ

Серед інших матчів виділимо довгоочікувану перемогу “Челсі”. “Сині” не вигравали з середини березня, а Френк Лемпард “відзначив” своє повернення шістьма поразками поспіль.

Та “Челсі” міг програти і в Борнмуті. Тут до останньої 10-хвилинки тримався рахунок 1:1, а господарі діяли помітно гостріше. І тільки стандарт врятував лондонців від чергової ганьби. На останніх хвилинах Бадіашиль замкнув подачу зі штрафного, а трохи пізніше свіжий Фелікс втік у контратаку і оформив рахунок 3:1.

“Борнмут” – “Челсі” – 1:3
Голи: Вінья, 21 – Галлагер, 9, Бадіашиль, 82, Фелікс, 86

“Вулвергемптон” – “Астон Вілла” – 1:0
Гол: Тоті, 10

Наступного вікенду в АПЛ пройдуть матчі 36 туру. “Арсенал” Зінченка зустрінеться з “Брайтоном”, “Евертон” Миколенка прийматиме “Сіті”, а “Челсі” Мудрика зіграє з “Ноттінгемом”. Ці та інші поєдинки АПЛ в прямому етері дивіться на OTT-платформі Setanta Sports. Оформлюйте підписку на setantasports.com та насолоджуйтесь футболом світового рівня за участі українців.