ЧС-2022. Марокко створює сенсацію, перемігши Іспанію у серії пенальті

Збірна Марокко переграла Іспанію у 1/8 чемпіонату світу, Яссін Буну не пропустив жодного пенальті.

Іспанія видала класичний для себе поєдинок у плані володіння м’ячем. Команда Луїса Енріке 77% часу була з м’ячем, але створювати небезпечні моменти європейцям не вдавалось. Як, власне, і марокканцям. За параметром очікуваних голів xG за 120 хвилин жодна з команд не награла бодай на 1 гол. У Іспанії цей показник 0,93, у Марокко – 0,73.

Матч завершився з рахунком 0:0, а у серії післяматчевих пенальті сильнішими були африканці. Спочатку Сарабія влучив у стійку, а потім Яссін Буну взяв удари Солера та Бускетса. Марокканці ж реалізували 3 з 4 11-метрових. Буну став другим воротарем в історії ЧС, який не пропустив жодного пенальті у серії 11-метрових. Першим був Олександр Шовковський.

Для іспанців це вже п’ята серія пенальті на чемпіонатах світу і четверта програна. Жодна збірна у світі не має більше поразок у післяматчевих серіях. А Марокко стала четвертою африканською збірною в історії, яка пробилась до чвертьфіналу чемпіонату світу. Там команда Валіда Реграгі зустрінеться з переможцем пари Португалія – Швейцарія.