АПЛ. “Арсенал” повернувся на перше місце, “Челсі” знову програв

18 лютого пройшли матчі 24 туру АПЛ.

“Астон Вілла” – “Арсенал” – 2:4

“Арсенал” мав всі шанси продовжити свою серію без перемог до чотирьох матчів, але характер і бажання лондонців змогли запобігти катастрофі.

“Астон Вілла” шокувала гостей швидким голом – обрізка Зінченка призвела до стрімкої контратаки і невідпорного удару Воткінса з гострого кута. “Арсенал” великими силами пішов в атаку і досить швидко відігрався. Сака зіграв на підборі після відскоку від захисника і з центру штрафного майданчика потужно відправив м’яч в сітку.

Команди змушені були починати все спочатку, та підопічних Унаї Емері це влаштувало, адже вони знову вийшли вперед. Філіппе Коутіньо забив майже з лінії штрафного, але головним хайлайтом цього голу став пас без дотику від Буендіа.

На другий тайм “Арсенал” вийшов дуже злим і голодни з чітким усвідомленням, що сьогодні команда може попрощатись із чемпіонством. Команда Артети просто засипала суперника атаками і вперше це принесло результат на 61 хвилині. Лідер роздягальні Олександр Зінченко дальнім ударом поклав м’яч у самісінький кут, чим дав можливість дружині в соцмережах пожартувати про заняття більярдом.

Переможний гол прийшов тільки у доданий час. “Арсенал” затиснув суперника біля його воріт, Жоржиньо наважився на удар метрів з 25, м’яч влучив у поперечку, але відскочив у голову Мартінеса і далі у ворота. Дуже прикрий гол для “Вілли” і не менш важливий для “Арсенала”. Мартінес побіг виправлятися до чужих воріт, та господарі втратили м’яч після розіграшу кутового і Мартінеллі втік зі своєї половини поля забивати в порожні ворота.

Перемога 4:2 повернула “Арсенал” на перше місце, а втрата очок “Ман Сіті” залишить команду там ще мінімум на тиждень. Не забуваємо, що у “канонірів” ще є гра в запасі.

“Ноттінгем” – “Манчестер Сіті” – 1:1

“Ман Сіті” провів свій типовий матч – максимум володіння (74%), купа моментів (xG – 2,74) майже штиль біля власних воріт (суперник пробив 4 рази і лише раз влучив у площину). У більшості випадків команда Гвардіоли виграє такі матчі, але іноді трапляються і винятки. Цього вечора був якраз один із таких випадків коли атаці “Сіті” відверто не щастило, а Кейлор Навас зробив диво, заради якого його і запрошували в “Ноттінгем”.

“Сіті” весь матч провів біля штрафного суперників, та забити зміг лише раз. Як і у випадку з “Арсеналом”, на допомогу прийшов дальній удар, який виконав Бернарду Сілва. “Ноттінгем” зрівняв рахунок за кілька хвилин до кінця матчу, реалізувавши ледь не єдину свою небезпечну атаку. Прорив по флангу Джонсона, простріл Гіббса-Вайта, гол з кількох метріву поржні ворота Кріса Вуда і ініціатива в чемпіонській гонці знову в руках “Арсенала”.

Серед інших матчів відзначаємо поразку “Челсі” від останньої команди ліги “Саутгемптона”(0:1). Єдиний гол зі штрафного забив Джеймс Ворд-Праус наприкінці першого тайма. Михайло Мудрик вийшов на поле на 64 хвилині, але врятувати “синіх” не зміг.

Віталій Миколенко відіграв увесь матч проти “Лідса” і допоміг “Евертону” втримати мінімальну перемогу (1:0). Таким чином, “іриски” обійшли свого суперника в таблиці і вирвались із зони вильоту.

Те саме зробив і “Борнмут”. Без Іллі Забарного, який досі лікується, команда перемогла “Вулвергемптон” і піднялась на 17 місце.

В останньому матчі ігрового дня “Ліверпуль” влаштував бліц-криг “Ньюкаслу”, забивши двічі ще до 20 хвилини гри. У вилучення голкіпера Ніка Поупа на 22 хвилині позбавило “сорок” будь яких шансів на очки.

АПЛ. 24 тур

18.02.2023

• “Астон Вілла” – “Арсенал” – 2:4

Голи: Воткінс, 5, Коутіньо, 31 – Сака, 16, Зінченко, 61, Мартінес, авт. 90+3, Мартінеллі, 90+8

Голи: Нуньєс, 10, Гакпо, 17

В неділю 19 лютого пройдуть останні два матчі 24 туру. “МЮ” прийматиме “Лестер”, а “Тоттенгем” в рамках лондонського дербі зіграє з “Вест Гемом”. Дивіться матчі “Манчестер Юнайтед” – “Лестер” і “Тоттенгем” – “Вест Гем” в прямому етері ексклюзивно на Setanta Sports.