ЛК. У фіналі зіграють “Вест Гем” і “Фіорентина”

В четвер, 18 травня, пройшли матчі-відповіді 1/2 фіналу Ліги Конференцій. “Вест Гем” добив АЗ, а “Фіорентина” забила переможний гол “Базелю” на 129-й хвилині.

“Базель” – “Фіорентина”

“Фіорентина” вийшла на матч із “Базелем” дуже зарядженою – гравці думали тільки про перемогу та вихід у фінал і готові були гризти газон заради цього. “Фіалкам” вдалося протримати цей настрій всі 130 хвилин, але одна єдина помилка ледь усе не зруйнувала.

Гості з перших хвилин пішли в атаку і методично, хвиля за хвилею, накочувались на ворота Марвіна Хітца. Рано чи пізно це мало принести результат, і дійсно, на 35 хвилині рахунок за сумою двох матчів став рівним завдяки зусиллям Ніколаса Гонсалеса. “Базель” знайшов свій гол на початку другого тайма (Ігор дозволив Амдуні пошити себе в дурні), після чого знову наглухо закрився і не відходив далеко від своїх воріт.

Та навіть це не допомогло, адже Гонсалес оформив дубль і перевів гру в додатковий час. А коли здавалось, що серії пенальті не уникнути, свіженький Барак завдяки своїй нахабності вдало зіграв на добиванні і вивів “Фіорентину” в фінал Ліги конференцій.

АЗ – “Вест Гем”

У паралельному матчі АЗ зробив все можливе, щоб відігратися після поразки в Лондоні, але класу алкмарцям на камбек не вистачило. Вони змогли кілька разів по ходу поєдинка затиснути “Вест Гем”, проте до вирішального удару справа так і не дійшла.

А коли господарі остаточно забули про оборону, Пабло Форнальс без опору протягнув м’яч з центра поля до штрафного майданчика АЗ і пробив у самісінький кут.

В підсумку, навіть у третьому за силою єврокубку в фінал вийшли команди з топ-чемпіонатів (тих самих, що представлені і у фіналі Ліги чемпіонів).

Ліга конференцій, півфінал

18.05.2023

“Базель” – “Фіорентина” – 1:3 д.ч. (перший матч – 2:1)
Голи: Амдуні, 55 – Гонсалес, 35, 72, Барак, 120+9

АЗ – “Вест Гем” – 0:1 (перший матч – 1:2)
Гол: Форнальс, 90+4

Фінал Ліги конференцій “Фіорентина” – “Вест Гем” пройде 7 червня в Празі. Початок матчу – о 22:00 за Києвом. Відзначимо, що в паралельних матчах також визначились фіналісти Ліги Європи.