“Боруссія” Д втратила титул, “Шальке” вилетів. Огляд 34 туру Бундесліги

Останній тур чемпіонату Німеччини пройшов під знаком драми в чемпіонській гонці. “Боруссія” Д втратила шанс на перше за 11 років чемпіонство і подарувала титул “Баварії”. Про це, а також про розподілення єврокубкових місць і визначення головних невдах сезону читайте в огляді Setanta Sports.

“Боруссія” Д не змогла. “Баварія” – чемпіон

Про битву за чемпіонство ми вже розповідали детально, тому тут лише підкреслимо головне. “Боруссії” потрібно було зробити те, що вона робила весь сезон – виграти домашній матч. Дортмундці востаннє програвали вдома у серпні, а грали внічию – у вересні (з “Баварією”). Після цього – 14 перемог поспіль і статус найкращої “домашньої” команди Бундесліги. Втрата очок з “Майнцем” – неймовірний збіг обставин і статистична аномалія, яка проявилася в найбільш невдалий момент для команди.

Після цієї гри “Боруссія” Д попрощалася з Рафаелем Геррейру, Махмудом Даудом, Антоні Модестом і Феліксом Пасслаком. Додаємо сюди трансфер Джуда Беллінгема та остаточний перехід Ройса в роль резервіста і отримуємо наполовину оновлену команду на наступний сезон. В Дортмунді знову змушені починати все спочатку.

Керівництво “Баварії” не врятував навіть здобутий у неймовірній розв’язці титул чемпіона. Олівер Кан і Хасан Саліхаміджич, які збирали цей склад і міняли тренерів мало не щороку, залишили свої посади одразу після матчу. Як бачите, для “Баварії” перемоги в Бундеслізі (та ще й 11 поспіль) недостатньо.

“Боруссія” Д – “Майнц” – 2:2
Голи: Геррейру, 69, Зюле, 90+6 – Ханхе-Ольсен, 15, Онісіво, 24

“Кельн” – “Баварія” – 1:2
Голи: Любічич, 81 (пен.) – Коман, 8, Мусіала, 89

“Уніон” в Лізі чемпіонів, “Вольфсбург” без єврокубків

Драма в Дортмунді відволікла нас від не менш цікавої розв’язки у боротьбі за останню путівку в Лігу чемпіонів. “Фрайбург” відкрив рахунок у своєму матчі проти “Айнтрахта” перед самою перервою і в онлайн-таблиці обійшов “Уніон”. Така ситуація зберігалася до 80 хвилини, а потім моментально все перевернулося.

Спочатку берлінці забили “Вердеру” і майже одразу “Айнтрахт” відзначився у воротах “Фрайбурга”. За таких умов в Лігу чемпіонів виходив вже “Уніон”. “Фрайбург” врятував би тільки розгром Франкфурта з різницею в 5-6 м’ячів, але в нього ніхто вже не вірив. Тому засмучена команда Крістіана Штрайха навіть дозволила “орлам” вирвати перемогу.

“Уніон” – “Вердер” – 1:0
Голи: Хедіра, 81

“Айнтрахт” – “Фрайбург” – 2:1
Голи: Коло Муані, 83, Діна, 90 – Гріфо, 45

Ці 3 очки підняли “Айнтрахт” і забезпечили йому єврокубки на наступний сезон. Якщо Франкфурт виграє фінал Кубка Німеччини (грають зі “Штутгартом”) – потрапить в Лігу Європи, якщо програє – в Лігу конференцій. А все завдяки поразці “Вольфсбурга” від мертвої “Герти”. “Вовки” потужно провели перший тайм, швидко забили і вже в перерві бачили себе в єврокубках, адже “Баєр” в паралельному матчі в меншості програвав 0:2. Та в другому таймі “Герта” вирішила грюкнути дверима перед вильотом і поховати надії “Вольфсбурга”, забивши 2 м’ячі.

В підсумку, “Баєр”, попри поразку, залишається шостим (і чекає на фінал Кубка, який може подарувати йому Лігу Європи замість Ліги конференцій), “Айнтрахт” став сьомим, а “Вольфсбург” фінішував восьмим.

“Вольфсбург” – “Герта” – 1:2
Голи: Камінський, 2 – Маза, 55, Ріхтер, 68

“Шальке” вилетів, “Штутгарт” у перехідних матчах

В битві за виживання багато залежало від матча в Лейпцигу, куди завітав “Шальке”. Якщо гельзенкірхенці не набирали тут очок, для них це означало повернення до другої Бундесліги. Попри заброньоване третє місце, господарі не стали виставляти резервний склад з поваги до своїх уболівальників. Хіба що у воротах зіграв запасний Нюланд, і саме він ледь не став ключовою персоною в боротьбі за виживання.

Оборона “Шальке” дуже швидко нагадала, чому команда йде в зоні вильоту, пропустивши двічі до 20 хвилини. В першому таймі гості відіграли один гол, а по перерві так запресингували Нюланда, що той віддав невдалу передачу захиснику і в підсумку змушений був витягати м’яч зі своїх воріт.

В паралельних матчах “Штутгарт” і “Бохум” також набирали очки, тому “Шальке” пішов вперед за перемогою. Та одного бажання було недостатньо. На ще один гол команди не вистачило, натомість наприкінці “Лейпциг” забив двічі і остаточно підштовхнув гельзенкірхенців у другий дивізіон.

“Лейпциг” – “Шальке” – 4:2
Голи: Лаймер, 10, Нкунку, 19, 90+4, Поульсен, 82 – Камінські, 28, Орбан, 49 (авт.)

“Бохум” скористався подарунком долі у вигляді раннього вилучення гравця “Баєра”, розгромив леверкузенців і вискочив з небезпечної зони. “Штутгарт” протягом всієї гри йшов вперед, але зміг витиснути тільки нічию проти “Гоффенгайма”. Через це шваби опинились на 16 позиції і тепер зіграють в перехідних матчах проти “Гамбурга”. В разі перемоги команда Себастьяна Хьонесса могла обійти “Аугсбург”, який без шансів поступився в Менхенгладбаху, але доля вирішила інакше.

“Бохум” – “Баєр” – 3:0
Голи: Фьорстер, 19, Асано, 34, Штьогер, 86

“Штутгарт” – “Гоффенгайм” – 1:1
Голи: Томаш, 80 – Бебу, 75

“Боруссія” М – “Аугсбург” – 2:0
Голи: Нетц, 4, Гофманн, 40

Дивіться головні події світу спорту в прямому етері на OTT-платформі Setanta Sports. Оформлюйте підписку на setantasports.com, а з промокодом MAY23 отримуйте ще 2 місяці в подарунок.