Atalanta won Europa League
2024 May 23, 01:56 ДП

Аталанта зупинила непереможний Баєр і виграла перший євротрофей у своїй історії. Переможець Ліги Європи має завдячувати Адемолі Лукману, який тричі відзначився у воротах леверкузенців (3:0).

Ідеального сезону не буде. Баєр, який цими вихідними першим в історії Бундесліги завершив сезон без поразок, поступився у фіналі Ліги Європи. Команда Хабі Алонсо просто не встигала за гравцями Аталанти, а її звичні підключення крайніх захисників виглядали досить безпорадно.

Головним героєм поєдинку став Адемола Лукман, який тричі розписався у воротах леверкузенців. При чому, два голи були забиті ще до середини першого тайму. Спочатку нігерієць відгукнувся на простріл Дзаппакости з правого флангу, а за кілька хвилин підібрав обрізку суперника і шаленим обвідним ударом переграв Коваржа.

Ховати Баєр після двох голів було зарано, але Аталанта цього вечора була просто неперевершена. Бергамаски не дозволяли супернику створювати майже нічого і велика заслуга в цьому саме Хабі Алонсо. Маючи у своєму розпорядженні Боніфаса і Шика, іспанець вирішив зіграти без центрфорварда, відправивши в атаку Грімальдо і Адлі. Як виявилось, іспанець більш небезпечний з позиції лівого захисника, бо цього вечора реальної небезпеки ми від нього так і не дочекались.

На другий тайм вже вийшов Боніфас, а пізніше ще Гложек, Шик і Телла, проте Аталанта залишалась непробивною. Більше того, Лукман потужним ударом поклав третій мʼяч і зняв усі питання про переможця. З такої ями Баєр вже не вибрався.

Для Аталанти це перший євротрофей в її історії. Непереможна серія Баєра зупинилась на позначці в 51 матч. Непереможного треблу не буде, але золотий дубль досі можливий, адже попереду у леверкузенців фінал Кубка Німеччини проти Кайзерслаутерна.