8 травня у світі спорту

Setanta Sports пригадує, чим запам’ятався день 8 травня в історії світового спорту. Визначні перемоги, дні народження та дні відходу з футболу.

Народився один з найвидатніших італійських захисників

8 травня 1960 року народився Франко Барезі. Легендарний футболіст усю свою кар’єру провів у “Мілані”, виступаючи за клуб протягом 20 років на дорослому рівні – з 1977 по 1997 роки. За “россонері” Барезі провів 716 матчів, забив 33 голи та віддав 24 передачі в усіх турнірах.

З “Міланом” Франко здобув усі можливі трофеї: 3 кубки Ліги чемпіонів, 3 Суперкубки Європи, 2 Міжконтинентальні кубки, 6 чемпіонств Італії, Кубок Італії та Суперкубок країни.

Також захисник провів 81 матч за збірну Італії, у яких відзначився одним голом: у товариському матчі зі збірною СРСР. Барезі став чемпіоном світу у 1982-му, у 1990 здобув бронзу, а у 1994-му срібло мундіалю.

“Арсенал” став чемпіоном Англії на “Олд-Траффорді”

Одне з найзапекліших протистоянь в АПЛ у нульових роках цього сторіччя – суперництво “Арсенала” та “Манчестер Юнайтед”. Тому наскільки ж визначним було досягнення “канонірів” 8 травня 2002 року, коли вони забезпечили собі чемпіонство на стадіоні “червоних дияволів”.

За 2 тури до закінчення чемпіонату підопічні Арсена Венгера випереджали команду Алекса Фергюсона на 5 очок, а тому навіть нічия забезпечувала би “Арсеналу” чемпіонство. Проте “каноніри” спромоглись перемогти в гостях. Єдиний м’яч у зустрічі на 57 хвилині забив Сільвен Вільтор.

Алекс Фергюсон пішов на пенсію

8 травня 2013 року Сер Алекс Фергюсон оголосив, що йде з посади головного тренера “Манчестер Юнайтед” після 26 років на чолі команди. На той момент шотландцю було 71 рік. Він очолив “червоних дияволів” у листопаді 1986 року і за цей період став найтитулованішим британським тренером в історії.

На чолі “Манчестер Юнайтед” Фергюсон здобув цілих 38 трофеїв. З них 13 чемпіонств в Англії, 2 кубки Ліги чемпіонів, 5 Кубків Англії, 2 Кубки ліги, 10 суперкубків країни, один Кубок кубків, Суперкубок УЄФА, Міжконтинентальний кубок та клубний чемпіонат світу.

“Тоттенгем” в фіналі Ліги чемпіонів

Сезон Ліги чемпіонів 2018/19 був одним з найцікавіших в новітній історії трофея. У півфінал турніру вийшов скромний “Аякс” завдяки талановитій молоді, та “Тоттенгем”, багато в чому завдяки тренерському генію Маурісіо Почеттіно. Ці клуби зустрілись між собою за вихід у фінал.

Перший матч у Британії завершився мінімальною перемогою “Аякса”. Після першого тайму матчу-відповіді, який відбувся 8 травня, рахунок був 2:0 на користь нідерландців і, здавалось, питання фіналіста було вирішене. Проте Лукас Моура на 55 та 59 хвилинах оформив дубль, а на останніх секундах компенсованого часу забив ще один гол та вперше в історії вивів “Тоттенгем” у фінал Ліги чемпіонів.