5 травня у світі спорту

5 травня в історії спорту

Щодня у світі спорту відбувається безліч подій – якісь з них історичні, якісь не дуже. Ми вирішили пригадати, які подій сталися в історії спорту 5 травня.

Марадона влаштував сутичку в останньому матчі за “Барселону”

5 травня 1984 року, фінал Кубка Іспанії між “Барселоною” та “Атлетік” Більбао. Баски перемогли каталонців завдяки єдиному голу на 14 хвилині та забрали трофей. Як завжди одразу після матчу очікувалась церемонія нагородження, але все пішло не за планом. У однієї з головних зірок “Барселони” Дієго Марадони, над яким насміхались суперники протягом матчу, зірвало дах.

Після фінального свистку аргентинець спровокував масову бійку між гравцями обидвох команд. Дієго вдарив головою, ліктем та коліном трьох різних гравців, після чого до бійки підключились й інші футболісти. Не дивно, що дей матч став останнім для Марадони за “Барселону”.

Роналду розриває “Арсенал” у Лізі чемпіонів 2008/09

5 травня 2009 року “Манчестер Юнайтед” пройшов “Арсенал” у півфіналі Ліги чемпіонів завдяки виїзній перемозі з рахунком 3:1. А головним творцем цієї звитяги став на той момент 24-річний Кріштіану Роналду.

Вже на 11 хвилині матчу португалець забив один з найкрасивіших голів зі штрафного в історії Ліги чемпіонів. До воріт було понад 30 метрів, але Роналду наважився на удар та сильно пробив у самісінький кут. А вже на 61 хвилині Кріш оформив дубль після швидкісного забігу.

У фіналі того розіграшу Ліги чемпіонів “Манчестер Юнайтед” зустрівся з “Барселоною”. У тому матчі зіркою вже став суперник Роналду по кар’єрі Ліонель Мессі, а каталонці святкували перемогу з рахунком 2:0.

Останній матч Гвардіоли на “Камп Ноу” у статусі тренера “Барселони”

5 травня 2012 року “Барселона” зіграла домашній матч проти “Еспаньола” у передостанньому турі Ла Ліги та перемогла з рахунком 4:0. Цей поєдинок нічого не вирішував у турнірному плані, “Реал” ще до цього став чемпіоном, але багато означав для Гвардіоли та команди. Це був останній матч Пепа на “Камп Ноу”.

Після завершення поєдинку Гвардіола близько 10 хвилин прощався з трибунами: видав промову, пройшов навколо поля, погойдався на руках у гравців та, як і багато хто, не зміг стримати сліз. Пеп провів на чолі каталонців 4 роки і за цей час виграв абсолютно все, включно з двома кубками Ліги чемпіонів.

Створення легендарного футбольного мему

5 травня 2013 року “Манчестер Юнайтед” вже у статусі чемпіона зустрічався з “Челсі” в чемпіонаті Англії. Попри те, що поєдинок не мав великого турнірного значення, пристрасті на футбольному полі вирували до останньої хвилини.

Найцікавіші події стались вже наприкінці матчу. На 86 хвилині Давід Луїс отримав жовту картку за суперечки з арбітром, на 87-ій Хуан Мата забив єдиний гол у зустрічі, а на 88-ій Луїз заробив червону картку для Рафаеля.

Захисник “Челсі” боровся з оборонцем “Манчестер Юнайтед” на фланзі та закрив м’яч корпусом. Після боротьби Луїс впав на газон та скорчився від болю, Рафаель отримав пряме вилучення, а камери зафіксували посмішку на обличчі гравця “синіх”. Пізніше це фото стало одним з найпопулярніших мемів на багато років.