Алькарас виграв турнір ATP 1000 Madrid Open

Друга ракетка світу Карлос Алькарас захистив свій титул чемпіона Madrid Open. У фіналі іспанець у трьох сетах переграв німця Яна-Леннарда Штруффа.

Карлос Алькарас – Ян-Леннард Штруфф

Карлос Алькарас повторив свій успіх двотижневої давнини і виграв другий поспіль іспанський турнір. Після Барселони другому номеру світового тенісу підкорився ще й Мадрид. Якщо згадати, що Карлосу цей дубль вдався ще й минулого року, то тепер іспанські корти виглядають взагалі безнадійними для інших гравців.

Варто відзначити, що фінал вийшов найскладнішим матчем на турнірі для Алькараса. Воно й не дивно, бо для Карлоса ця гра була просто черговим фіналом, хоч і домашнім, а для його суперника – шансом всього життя. Німець Ян-Леннард Штруфф, якому два тижні тому виповнилося 33 роки, ніколи не вигравав турніри на рівні ATP, а вихід у фінал в Мадриді підняв його на найвище в кар’єрі 28 місце в світовому рейтингу.

До речі, єдину зустріч суперників на ґрунті виграв саме Штруфф. Це сталося два роки тому в третьому колі Ролан Гаррос (3:0). Минулого року фіналісти зійшлися на Вімблдоні і тепер вже Алькарас здобув перемогу у п’ятисетовому трилері.

Цього разу іспанець одразу дав зрозуміти, що налаштований серйозно, і в першому ж геймі матчу зробив брейк. За рахунку 2:1 Карлос несподівано віддав свою подачу під нуль і ситуація вирівнялась.

Пізніше фаворит знову зробив брейк, але замість того, щоб спокійно довести партію до перемоги, при 5:4 він знову ледь не віддав свій гейм під нуль. Проте Алькарас зібрався, відіграв 3 брейк-пойнти і оформив перемогу в партії.

Можливо, це надзусилля трохи вивело іспанця з рівноваги і другий сет він почав з 0:3. Штруфф зміг не розгубити таку перевагу (хоча був близький до цього) і зрівняв рахунок (6:3).

У вирішальній партії Алькарас майже не віддавав очок на своїй подачі, а одного брейка виявилось достатньо, щоб виграти гейм, сет і матч.

ATP 1000. Madrid Open, фінал

07.05.2023

Карлос Алькарас (Іспанія, 1) – Ян-Леннард Штруфф (Німеччина) – 6:4, 3:6, 6:3

Наступний престижний турнір у календарі чоловічого і жіночого туру – Italian Open в Римі. Матчі цього турніру в прямому етері дивіться на ОТТ-платформі Setnta Sports, а також на телеканалі Setnta Sports+. Найближча трансляція – 9 травня о 12:00.