Ферстаппен зібрав “великий шолом” на Гран-прі Іспанії

Макс Ферстаппен у домінантному стилі переміг на Гран-прі Іспанії. Дворазовий чемпіон світу зібрав “великий шолом” у Барселоні і відірвався в загальному заліку вже більш ніж на дві перемоги. Компанію на подіумі йому склали два пілоти “Мерседес” (Гемілтон – другий, Расселл – третій).

Гонка в Іспанії вийшла досить нудною. Її, як і Гран-прі Монако, міг би врятувати дощ, але цієї неділі він пройшов виключно всередині шолома Джорджа Расселла

Макс Ферстаппен не тільки нагадав нам, що трек в Барселоні має найвищий відсоток конвертації поулів у перемоги, а ще й оформив третій у кар’єрі “великий шолом” – виграв кваліфікацію і гонку, лідирував зі старту до фінішу і показав найкраще коло. Для цього йому достатньо було втримати лідерство у першому повороті, їхати гонку в своєму темпі і реагувати на піт-стопи суперників. Нідерландець легко впорався із завданням і на фініші привіз традиційні для цього сезону 20+ секунд найближчому супернику.

Протягом перших семи гонок 2023 року пілоти “Ред Булл” не лідирували всього 16 кіл.

Друге і третє місце зайняли Льюїс Гемілтон і Джордж Расселл відповідно. Виявилось, що оновлення “Мерседес” вийшли більш ефективними ніж у “Феррарі”, тому британські пілоти легко пройшли на трасі Карлоса Сайнса і змогли втриматись попереду Серхіо Переса.

Чеко, чиї чемпіонські амбіції розтанули остаточно, провів непогану гонку, піднявшись із 11 місця на четверте. Крістіан Хорнер навіть похвалив мексиканця, адже в симуляції гонки без сейфті-кару Перес піднімався максимум на п’яту позицію. До речі, вже вдруге в сезоні у нас пройшла “чиста” гонка без жовтих і червоних прапорів, віртуальних або реальних сейфті карів, а також взагалі без сходів.

Серед інших результатів відзначимо провали Норріса і Леклера. Ландо, який стартував з другого ряду, отримав пошкодження боліду в стартовій штовханині і змушений був їхати в бокси після першого кола. На цьому його боротьба за щось серйозне закінчилась.

Що стосується пілота “Феррарі”, то він хоч і відіграв чимало позицій після старту з піт-лейну, але очікували від нього набагато кращого виступу. Хоча б очок! Та Леклер фінішував лише 12-м, а після штрафу Цуноди став 11-м.

20. Логан Сарджент (“Вільямс”) +1 коло

Наступний Гран-прі Формули 1 відбудеться за два тижні (16-18 червня) в Монреалі. Кваліфікацію та гонку Гран-прі Канади в прямому етері дивіться на ОТТ-платформі Setanta Sports. Для всіх користувачів зараз діє акційна пропозиція. Використайте промокод BACK777 і отримайте річну підписку за 777 грн! Розпочніть літо з топовими подіями на setantasports.com.