2023 Jun 19, 00:02 ДП
4 хвилин читання

На подіум Гран-прі Канади приїхали три чемпіони світу – Ферстаппен пролідирував зі старту до фінішу, Алонсо виборов своє друге місце, а Гемілтон залишився третім, попри більш вдалий вибір гуми, ніж у іспанця.

Ферстаппен приніс ювілейну перемогу “Ред Булл”

В Монреалі боротьби за перемогу знову не вийшло. В третій гонці поспіль переможець кваліфікації Макс Ферстаппен лідирував від старту і до фінішу, не залишаючи суперникам жодних шансів. Цього разу дворазовий чемпіон привіз другому місцю не 20, а всього 10 секунд, і міг дозволити собі розсміятися після того, як ледь не розбив болід.

Для “Ред Булл” ця перемога стала ювілейною – сотою за всю історію існування команди. Що стосується Ферстаппена, то для нього це перемога №41 і за цим показником він зрівнявся з легендарним Аертоном Сенною. Попереду тільки Ален Прост (51), Себастьян Феттель (53), Міхаель Шумахер (91) і Льюїс Гемілтон (103).

Аварія Расселла і підйом “Феррарі”

Ключовою подією гонки стала аварія Джорджа Расселла на 12 колі, яка викликала появу сейфті-кара. Всі лідери поїхали в бокси за дешевим піт-стопом, але головні невдахи кваліфікації (Леклер, Сайнс і Перес) залишились на трасі і відіграли кілька позицій. Після відновлення гонки вони опинилися одразу за трійкою лідерів.

Це був очевидно правильний хід для Чеко Переса, який стартував на харді, і дуже великий ризик для обох пілотів “Феррарі”, адже вони їхали на мідіумі. Ставка “червоних” зіграла завдяки двом факторам. По-перше, їм вдалося розтягнути життєвий цикл гуми і реалізувати тактику одного піт-стопа. По-друге, на сьомому місці опинився Алекс Албон, який зміг до самого фінішу стримувати позаду цілий пелотон суперників.

Ні Сайнсу з Леклером, ні Пересу не вистачало темпу, щоб вклинись у боротьбу за подіум. Можливо монегаск стримував всю цю групу, але факт залишається фактом – до Гемілтона з Алонсо вона не під’їжджала в жодній фазі гонки.

Алонсо і Гемілтон на подіумі

Битва за друге місце подарувала кілька гарячих хайлайтів, але фінішували іспанець і британець у тому ж порядку, в якому і стартували. Гемілтон виграв ривок до першого поворота і до піт-стопа утримував друге місце.

Після зупинки в боксах під сейфті-каром механіки випустили Льюїса одразу перед носом Фернандо, та стюарти вирішили нікого не карати. Тим більше, що іспанець на трасі розібрався з суперником і до кінця гонки більше не підпускав його занадто близько.

Логан Сарджент (“Вільямс”)

*Ландо Норріс фінішував 9-м, але опустився нижче через 5-секундний штраф за неспортивну поведінку.