Найхолодніша гонка Ф1
2023 Nov 16, 22:41 ПП

У світі Формули 1 екстремальні погодні умови можуть стати фоном для драматичних подій на трасі. Зазвичай мова про дощ або спеку, але іноді боліди зтикаються і з аномально низькими температурами. Одна з таких “холодних” гонок має пройти цими вихідними в Лас-Вегасі. А ми вирішили нагадати, де і коли пройшла найхолодніша гонка Формули 1.

Головні події Гран-прі Лас-Вегаса мають пройти пізно вночі, коли температура в пустелі Невада опускається до однозначних показників. Прогноз погоди обіцяє нам всього +6° на період проведення гонки і це дуже незвично для болідів Ф1 і гуми Pirelli. Етап у Вегасі обіцяє стати одним із найхолодніших в історії королівських перегонів, але не найхолоднішим.

Чи випадав сніг під час гонок Ф1?

Якщо коротко, то ні. В настільки шалених умовах гонщикам змагатись не довелось. Але сніг неодноразово випадав на передсезонних тестах в Барселоні. Вони зазвичай проходили наприкінці лютого, тому світ Формули 1 регулярно зустрічався зі справжньою зимою.

Останній і дуже яскравий приклад – тести 2018 року. Вранці 28 лютого трасу і паддок притрусив сніжок, через що заїзди довелося відкласти.

Якщо ви хотіли побачити боліди Формули 1 на снігу, то вам треба звернути увагу на маркетингові кампанії команд. Перш за все, “Ред Булл”, адже австрійці регулярно відправляють своїх пілотів ганяти в горах.

Найхолодніша гонка Формули 1 – Гран-прі Канади-1978

Востаннє командам Ф1 довелося мати справу з прохолодними умовами в “ковідному” сезоні-2020. Тоді на гонках у Німеччині (11 жовтня) і Туреччині (15 листопада) температура опускалася до +10°. А найхолоднішою гонкою в історії Формули 1 вже протягом 45 років залишається Гран-прі Канади-1978.

Та гонка стала дебютною для міського автодрома “Іль Нотр-Дам” у Монреалі, на якому пілоти Ф1 змагаються і дотепер. А ще вона стала першою і останньою, яка пройшла в Канаді у жовтні, адже ганятися в таких умовах майже неможливо. Тоді стовпчик термометра показував всього +5°, майже одразу після фінішу гонки пішов сніг, а пілоти змушені були підійматись на подіум в куртках через холод.

Гран-прі Канади-1978 - Найхолодніша гонка Формули 1

Саме в цій гонці свою першу перемогу здобув гонщик “Феррарі” Жиль Вільньов. Він став першим і поки єдиним канадським пілотом, який вигравав домашній етап. Компанію на подіумі йому склали Джоді Шектер і партнер по “Скудерії” Карлос Ройтманн.

Де дивитись Гран-прі Лас-Вегаса?

Кваліфікацію і гонку Гран-прі Лас-Вегаса в прямому етері дивіться на ОТТ-платформі Setanta Sports, а також на каналі Setanta Sports+. Оформлюйте підписку на платформу setantasports.com та отримуйте доступ до найкращих перегонів планети.