5 інтриг Гран-прі Нідерландів та де дивитись

Даніель Ріккардо пошкодив руку на Гран-прі Нідерландів

Атмосферний Гран-прі Нідерландів відкриває другу частину сезону-2023 у Формулі 1. Головні інтриги та де дивитись кваліфікацію і гонку в Зандворті – читайте в матеріалі Setanta Sports.

Чи повторить Ферстаппен рекорд Феттеля?

Макс Ферстаппен проводить фантастичний сезон. Чинний чемпіон не фінішує нижче другого місця і вже зібрав 8 перемог поспіль. До рекорду Себастьяна Феттеля залишилася всього одна виграна гонка і здобути цю історичну перемогу Ферстаппен хотів би саме на рідній трасі в Зандворті.

На попередньому етапі в Бельгії дворазовий чемпіон не залишив шансів суперникам, вигравши і спринт, і гонку. Навіть старт з шостого місця не завадив йому здобути максимум очок. А пам’ятаєте, чк після 3-4 Гран-прі цього сезону ми вважали Серхіо Переса реальним претендентом на титул?

Ще одна заміна в “Альфа Таурі”. Хто поїде замість Ріккардо?

Новачки в Ф1 – це завжди цікаво, особливо коли мова про гонщиків. Даніель Ріккардо зламав зап’ясток на другій вільній практиці в п’ятницю і команді “Альфа Таурі” довелося терміново шукати заміну. Місце австралійця займе новозеландець Ліам Лоусон, якого “Ред Булл” не захотів садити в болід молодшої команди ні до підписання де Фріза, ні після його звільнення. Побачимо, чи були для цього вагомі причини.

Минулого року Лоусон виступав у Формулі 2, де його партнером по команді був Логан Сарджент. Новозеландець фінішував третім у чемпіонаті, вигравши у нинішнього гонщика “Вільямс” 1 очко. Скоріше за все, перемога в Ф2 принесла б Лоусону місце в “Альфа Таурі” набагато раніше, але ми цього ніколи не дізнаємось. Натомість Ліам з початку року ганявся в японській Суперформулі і був резервним гонщиком для обох команд “биків”. Настав час довести свою профпридатність на топ-рівні.

Наскільки близько “Макларен” підібрався до “Ред Булл”?

Стрімкий прогрес команди “Макларен” перед серпневими канікулами викликав певний шок. Помаранчеві буквально за 3 тижні перетворилися з одного з аутсайдерів у другу силу чемпіонату. Це був ефект несподіванки чи британська команда тепер регулярно боротиметься за перемоги? Побачимо на Гран-прі Нідерландів.

П’ятничні практики показали, що швидкість Норріса і Піастрі нікуди не поділася. Гонщики “Макларен” готові кинути виклик щонайменше Серхіо Пересу, а якщо щось піде не так у Ферстаппена, то вони будуть першими у черзі за перемогою.

Чи допомогла “Альпін” зміна керівництва?

Зазвичай перестановки у керівництві команди Формули 1 не дають миттєвого результату. Тим не менш, прихід у “Вільямс” Йоста Капіто кілька років тому миттєво перетворив безнадійного аутсайдера в команду, що ризикує мало не у кожній гонці. В підсумку це призвело до перших очкових фінішів за кілька років і навіть подіуму на історичному Гран-прі Бельгії-2021.

Можливо в “Альпін” сподівалися на щось подібне, звільняючі одразу кілька ключових керівників перед літньою перервою. Але Отмар Сафнауер дуже влучно прокоментував своє звільнення: “Ви не можете зробити вагітними 9 жінок і сподіватись, що це допоможе отримати дитину за один місяць”. Подивимось, чи принесуть такі кардинальні зміни в “Альпін” результати вже цього вікенду.

“Астон Мартін” вже не бореться за подіуми?

Фернандо Алонсо, який був на подіумі майже на кожній гонці на старті сезону, вже підзабув смак шампанського. “Астон Мартін” програв гонку оновлень і відкатився у хвіст групи топ-команд (4-5 сила в пелотоні).

Гонка в Зандворті має показати, чи повернуться “зелені” до боротьби за подіуми, чи до кінця сезону іх чекати у призовій трійці вже не варто.

Де дивитись Гран-прі Нідерландів?

Кваліфікацію та гонку Гран-прі Нідерландів в прямому етері дивіться ексклюзивно на ОТТ-платформі Setanta Sports. Оформлюйте підписку на платформу setantasports.com та насолоджуйтесь змаганням найкращих гонщиків сучасності.