“Шахтар”, “Зоря” та “Дніпро-1” перемогли, “Львів” вилетів: підсумки 27 туру УПЛ

Шахтар, Зоря та Дніпро-1 перемогли

З 19 по 21 травня відбулись поєдинки 27 туру УПЛ. “Шахтар” приймав “Верес”, “Дніпро-1” зіграв з “Колосом”, “Зоря” зустрілась з “Інгульцем”, а “Динамо” – з “Олександрією”. Про ці та інші результати читайте в огляді Setanta Sports.

Лідери виграли свої матчі

27 тур УПЛ завершився без несподіваних результатів: “Шахтар”, “Дніпро-1” та “Зоря” перемогли у своїх матчах. Проте вкотре донеччани та дніпряни зробили це не надто впевнено.

“Гірники” у матчі з “Вересом” хоч і мали ігрову перевагу, проте вона була не настільки великою, аби можна було говорити про беззаперечну перемогу “Шахтаря”. Перший гол підопічні Йовичевича забили у першому таймі, коли Зубков з другої спроби все ж відправив м’яч у сітку – допоміг рикошет.

Є враження, що “Шахтар” намагався по максимуму зберегти сили на наступний тур, адже зустрічатиметься з “Зорею”. “Гірники” рідко йшли в пресинг та давали “Вересу” розігрувати м’яч в центрі поля та проводити атаки.

У “Шахтаря” був шанс закривати гру на початку другого тайму, але Сікан, який замінив у старті травмованого Траоре, не реалізував пенальті. Згодом нападник втратив ще кілька нагод, аби відзначитись. Натомість забили рівняни. На 74 хвилині Шарай пробив з-за меж штрафного майданчику, а Трубін навіть не зреагував на удар. “Гірники” все ж увімкнулись на повну потужність та змогли вирвати перемогу завдяки голу Матвієнка. Але в черговий раз потрібно констатувати, що “Шахтар” був дуже близьким до втрати очок.

Проте не настільки близьким, як “Дніпро-1”. Перший тайм поєдинку пройшов за невеликої переваги “Колоса”. Ковалівці навіть відкрили рахунок наприкінці першої половини гри після непоганої комбінації. Проте в першу чергу варто казати про регулярні провали в обороні команди Кучера.

У другому таймі дніпряни все ж перехопили ініціативу та здебільшого діяли в атаці. “Колос” грав на втримання рахунку та рідко переходив середину поля. Вже на 57 хвилині рахунок у матчі зрівняв Довбик, забивши свій 24 гол у сезоні УПЛ. До повторення рекорду Мхітаряна залишився лише один м’яч.

А вирвати перемогу команді Кучера вдалось лише на 90+4 хвилині. Після подачі з кутового головою відзначився Сарапій. Чергова перемога “Дніпра-1” здобута завдяки характеру.

А ось “Зоря”, яка грала з “Інгульцем”, в черговий раз перемогла більш впевнено, ніж конкуренти за золото. Бодай за рахунком. Луганці також дали немало створити супернику біля власних воріт, особливо у другому таймі, вже ведучи у рахунку. Схоже, команда ван Леувена також берегла сили до “Шахтаря”.

Рахунок у першому таймі відкрив Бражко, реалізувавши пенальті, який заробив Герреро. У другому таймі “Зоря” здебільшого грала на контратаках та створила чимало гольових нагод. Герерро та Антюх свої не реалізували, а ось Русин наприкінці матчу продемонстрував свою майстерність та зробив рахунок 2:0.

“Зоря” підходить до матчу з “Шахтарем” з 7-матчевою переможною серією. Проте варто зважати на кадрові проблеми “луганців”, які посилились через травму Герреро. Навряд нападник зможе зіграти проти “гірників”.

“Динамо” забезпечило 4 сходинку

У одному з центральних матчів туру “Динамо” розтрощило “Олександрію”, продемонструвавши одну з найкращих своїх ігор у сезоні. Звісно, від гри 4 та 5 місць УПЛ очікувалось більш рівної боротьби, проте команда Ротаня виявилась дуже зручним суперником для киян.

“Олександрія” грає у футбол та дає грати супернику, а у “Динамо” гравці банально вище класом, звідси і результат. Проте команда Ротаня точно не награла на поразку з рахунком 1:5. Варто казати про певний фарт для киян, адже у гостей залітало практично все (5 голів з 6 ударів у площину).

Завдяки цьому результату кияни вже точно не опустяться нижче 4 місця, але і шансів поборотись за бронзу практично немає.

Протистояння інших претендентів на єврокубки “Ворскли” та “Кривбаса” не подарувало нам такої яскравої гри та великої кількості моментів, а відповідно і голів. Єдиний м’яч у поєдинку забив Степанюк у другому таймі. Після цієї перемоги “Ворскла” обійшла “Кривбас” та вийшла на 6 місце, але зважаючи на календар, шансів поборотись за 5 сходинку у полтавців практично немає.

“Львів” програв “Руху” та офіційно покинув УПЛ

Щодо зони вильоту, то тут боротьба для багатьох клубів у самому розпалі. Проте за цим цікавіше спостерігати у турнірній таблиці, а не у футбольних матчах. “Металіст” 1925 переміг “Металіст” 2:0, і з аналогічним рахунком завершилась гра “Руху” та “Львова”. Проте футболу у цих матчах було мало.

Дещо несподіваною стала перемога “Миная” над “Чорноморцем” з рахунком 1:0. Команда “Шарана” нейтралізувала сильні сторони “моряків” в’язкою грою у центрі поля та поблизу власних воріт, а у другому таймі реалізувала ледь не єдиний свій момент у матчі.

Після цього туру “Львів” офіційно оформив пониження у класі. Вже є інформація, що клуб просто припинить існування та навіть не поїде на поєдинок останнього туру проти “Колоса”. Близький до прямого вильоту і “Металіст” з 22 пунктами. Одразу у трьох команд: “Руха”, “Вереса” та Інгульця” – по 27 очок. “Чорноморець” та “Минай” мають по 29 пунктів, а “Металіст 1925” – 30.

Вже 24 травня розпочнеться 28 тур УПЛ – “Шахтар” зіграє з “Зорею”, а “Динамо” – з “Колосом”. Матчі чемпіонату України в прямому етері дивіться на OTT-платформі Setanta Sports.