“Севілья” всьоме виграла Лігу Європи

Севілья - переможець Ліги Європи

У фіналі Ліги Європи у Будапешті “Севілья” у серії пенальті перемогла “Рому” та стала переможцем турніру.

“Севілья” – “Рома”

Як і очікувалось, у поєдинку було дуже багато боротьби та обмаль насправді небезпечних моментів. “Рома” Моурінью звично для себе віддала володіння м’ячем супернику та намагалась створити успіх в атаці завдяки індивідуальним виконавцям.

Цей успіх до “вовків” прийшов ще у першому таймі. “Рома” провела стрімку атаку з розрізною передачею на Дибалу, який опинився між захисниками та зміг пробити у дальній кут воріт Боно та відкрити рахунок у матчі.

“Севілья” хоч і володіла м’ячем, але часто не знала що з ним робити, зважаючи на чисельну оборону римлян. Зазвичай команда Менділібара обирала подачі або ж дальні удари. Наприкінці першого тайму один такий удар Ракитича ледь не залетів у ворота, але “Рому” врятувала стійка.

А через 10 хвилин після початку другого тайму спрацював навіс від “Севільї”, проте не зовсім звичним чином. Манчіні боровся з Ен-Нісірі та відправив м’яч у власні ворота. До завершення основного часу більш небезпечні нагоди створили все ж підопічні Моурінью – можна пригадати заготовлений розіграш штрафного з навісом на Белотті, але той пробив поруч зі стійкою.

У екстратаймах команди не створили достатньо гольових нагод. “Севілья” намагалась прошити оборону і голкіпера “Роми” ударами здалеку, але найчастіше вони були неточними. Отож, матч перейшов у серію післяматчевих пенальті.

Серія пенальті

Відкривали серію пенальті андалусійці. Перші удари команди реалізували: Окампос спокійно вдарив по центру, а Крістанте сильно пробив у кут воріт – Боно зреагував, але все ж не зміг відбити м’яч.

Ламела реалізував і другий удар “Севільї” – Патрісіу вгадав кут і майже зачепив м’яч. А ось Манчіні не забив пенальті “Роми” – захисник пробив по центру і влучив у ноги Боно.

Третій удар іспанців дуже впевнено на досвіді реалізував Ракитич. Хорват пробив під самісіньку стійку та розвів м’яч та воротаря по різних кутах. А Роджер Ібаньєс не впорався з емоціями та поцілив у стійку.

Вирішальний пенальті “Севільї” пішов бити Монтьєль – Патрісіу відбив удар аргентинця, але до цього вийшов з лінії воріт, тому Монтьєль отримав другий шанс і не змарнував його. Перемога команди Менділібара 4:1.

Ліга Європи, фінал

Севілья” – “Рома” – 1:1 (пен: 4:1)

Голи: Манчіні, 55 (аг) – Дибала, 35

Підсумки фіналу Ліги Європи

“Севілья” підтвердила своє звання королеви Ліги Європи та взяла вже сьомий трофей. При цьому андалусійці жодного разу не програвали у фіналі турніру. У найближчих переслідувачів: “Інтера”, “Ліверпуля”, “Ювентуса” та “Атлетіко” – по 3 перемоги.

Також це вже 22 поспіль перемога у фіналах єврокубків для іспанських команд, у яких вони брали участь. Востаннє іспанська команда програла неіспанській у фіналі Ліги чемпіонів 2001 року. Тоді “Баварія” перемогла “Валенсію” у серії пенальті.

Хосе Менділібар став найстаршим тренером-переможцем Ліги Європи. Наставнику 62 роки та 78 днів. Він перевершив рекорд Мауріціо Саррі, який переміг у турнірі з “Челсі” у віці 60 років та 139 днів.

Жозе Моурінью програв перший фінал єврокубків у своїй кар’єрі. До цього у португальця було 5 перемог: 2 у Лізі чемпіонів, 2 у Кубку УЄФА/Лізі Європи та 1 у Лізі конференцій.