Розгроми “Баварії” і “Боруссії” Д, катастрофа “Герти”. Огляд 32 туру Бундесліги

За результатами 32 туру Бундесліги кардинальних змін у турнірній таблиці не відбулося. “Баварія” і “Боруссія” Д продовжують перемагати, а “Фрайбург” майже попрощався з мріями про Лігу чемпіонів. Про ці та інші результати чемпіонату Німеччини читайте в огляді Setanta Sports.

Чемпіонська гонка. “Баварія” і “Боруссія” Д не помітили суперників

Здається, другого шансу дортмундська “Боруссія” у цій чемпіонській гонці вже не отримає. В матчі “Баварія” – “Шальке” ми знову побачили мюнхенців, які не просто перемагають, а принижують суперника, втоптуючи його в газон рідної “Альянц Арени”.

З перших хвилин було зрозуміло, що гості довго не протримаються. “Баварія” одразу пішла великими силами вперед і ще до першого голу могла забивати щонайменше тричі. Відкрив рахунок Томас Мюллер, якому дали без супротиву пробити з лінії штрафного майданчика. За кілька хвилин Мусіала заробив пенальті для Кімміха і той зняв всі питання про переможця вже у перші півгодини гри.

Після цього “Баварія” вже грала у своє задоволення і набивала різницю забитих/пропущених м’ячів. “Шальке”, який досі бореться за виживання, мав би чинити хоч якийсь супротив, але банально не міг. Гості навіть жодного разу не влучили по воротах Зоммера і заслужено поїхали додому ні з чим.

Матч двох “Боруссій” пройшов за схожим сценарієм, тільки тут дортмундці за півгодини забили не 2, а 4 голи. У випадку з першим голом Малену дещо пощастило з відскоком після удару Аллера і підкату Бенсебаїні, тому нідерландець заносив м’яч у майже порожні ворота. Далі також був пенальті (відзначився Беллінгем) і повне знищення оборони гладбахців. Обов’язково подивіться третій гол господарів – Аллер шикарно п’ятою переправив м’яч у сітку.

Таким чином, за 2 тури до фінішу між “Баварією” і “Боруссією” залишається розрив в одне очко. Попереду у мюнхенців протистояння з мотивованим “Лейпцигом”, яке може вирішити долю чемпіонства.

“Баварія” – “Шальке” – 6:0
Голи: Мюллер, 21, Кімміх, пен. 29, Гнабрі, 50, 65, Тель, 80, Мазраві, 90+2

“Боруссія” Д – “Боруссія” М – 5:2
Голи: Маллен, 5, Беллінгем, пен. 18, Аллер, 20, 32, Рейна, 90+4 – Бенсебаїні, пен. 75, Штіндль, 85

Єврокубкова зона. “Лейпциг” і “Уніон” закріпились у топ-4

У центральному матчі туру “Уніон” несподівано легко переміг “Фрайбург” і фактично відчепив його від боротьби за путівку в Лізі чемпіонів. Оборона гостей давала занадто багато простору берлінцям і поплатилася за це трьома пропущеними м’ячами ще до перерви.

Насправді “Уніону” дещо пощастило в цьому матчі, адже всі його удари в площину стали гольовими, але передумови до цих ударів створила саме жахлива гра “Фрайбурга” в обороні.

“Лейпциг” свій матч також виграв, хоч і поступався “Вердеру” ще на 86 хвилині. Голи Орбана і Собослая на останніх хвилинах принесли “бикам” перемогу і майже гарантували участь у Лізі чемпіонів. Після цього туру п’ятий “Фрайбург” відстає від “Уніона” на 3 очки, а від “Лейпцига” – на 4. За два тури до кінця це виглядає як вирок.

“Баєр” офіційно втратив шанси на потрапляння в Лігу чемпіонів. Ривок леверкузенців зупинився у найвідповідальніший момент і тепер вони можуть розраховувати тільки на Лігу Європи.

В цьому турі “Баєр” не зміг обіграти “Штутгарт” (1:1) і за різницею м’ячів випустив на шосте місце “Вольфсбург”. “Вовки”, до речі, без зайвих емоцій перенесли розгром від Дортмунда і в суботу спокійно здолали “Гоффенгайм” (2:1). Додаємо до цього дуету “Айнтрахт”, який розгромив “Майнц” (3:0), і самих “карнавальників” та отримуємо цікаву гонку за останніми єврокубковими місцями.

“Герта” майже вилетіла

Єдина команда з підвалу таблиці, яка здобула 3 очки – це “Бохум”. Підопічні Томаса Летша перемогли “Аугсбург” і не дозволили супернику спокійно видихнути, забезпечивши собі місцце в Бундеслізі на наступний сезон. Незважаючи на швидкий гол, “Бохум” протягом всього матчу переважав гостей за більшістю показників, заслужено переміг 3:2 і піднявся на рятівне 15 місце.

Про поразки “Шальке” і “Гоффенгайма” ми вже згадували, як і про нічию “Штутгарта”. Окремо відзначимо розгром “Герти” немотивованим “Кельном” (5:2). В минулому турі берлінці несподівано перемогли і дали зрозуміти, що вони ще не здалися. Проте візит в Кельн розставив все по своїх місцях – столична команда просто не відповідає рівню Бундесліги. На емоціях вона може витиснути з себе якийсь гол або два, але захист постійно допускає грубі помилки, чого робити в елітному дивізіоні просто не можна.

За тиждень “Герта” зіграє з “Бохумом” і отримає шанс зачепитись за спасіння. Та чи потрібна така команда в Бундеслізі?

“Бохум” – “Аугсбург” – 3:2
Голи: Антві-Аджей, 2, Гувельов, авт. 59, Лосілла, 62 – Маєр, 29, Єбоа, 85

“Кельн” – “Герта” – 5:2
Голи: Зельке, 8, Губерс, 39, 69, Схірі, 43, Хусейнбашич, 81 – Тузар, 18, Йоветіч, 33

Передостанній тур Бундесліги традиційно стартує у п’ятницю – 19 травня. Саме на цьому тижні може визначитись чемпіон, або змінитись лідер гонки, адже “Баварія” зустрінеться з “Лейпцигом”. Цей та інші матчі чемпіонату Німеччини в прямому етері дивіться на OTT-платформі Setanta Sports.