ЧС-2022. Петкович та Ливакович виводять Хорватію у півфінал

Збірна Хорватії у чвертьфіналі чемпіонату світу перемогла збірну Бразилії у серії пенальті.

Усі найцікавіші події матчу відбулись вже після завершення основних 90 хвилин. Звісно, бразильці мали більше бажання та моментів, аби не доводити матч до овертаймів, але основний час завершився з рахунком 0:0.

Вже у компенсований до першого овертайму час рахунок у матчі відкрив Неймар. Бразилець кількома стіночками пройшов насичену оборону хорватів та з гострого кута прошив Ливаковича.

Хорвати, які до цього моменту здебільшого захищались та виглядали виснаженими, включили друге дихання. Підопічним Далича довго не вдавалось створити щось насправді гостре, але 117 хвилині у контратаці Петкович зрівняв рахунок з лінії штрафного майданчику. Щоправда, допоміг рикошет, Алісон не зміг вчасно зреагувати.

Вже вдруге на цьому турнірі для хорватів матч перейшов у серію післяматчевих пенальті. Та і взагалі з 1998 року Хорватія лише одного разу закінчували матчі на вибування на великих турнірах в основний час – поразка від Франції у фіналі ЧС-2018.

Бразильці не забили перший же свій 11-метровий – удар Родріго потягнув Ливакович. А Маркіньйос влучив у стійку при четвертому ударі. Хорвати ж реалізували всі спроби та втретє у своїй історії пробились до півфіналу чемпіонату світу, де зіграють з Нідерландами або Аргентиною.