Олександр Євтушок – перший українець в АПЛ

Олександр Євтушок - перший українець в АПЛ

Зараз в найпрестижнішому чемпіонаті Англії виступає одразу 5 українців. Але хто ж був першим представником України в АПЛ? Знайомимо вас з Олександром Євтушком.

Хто перший українець в АПЛ?

Першим українцем в АПЛ став Олександр Євтушок, який 1 січня 1997 року перейшов з “Дніпра” у “Ковентрі”. Британський клуб тоді заплатив за гравця 800 тисяч фунтів стерлінгів. На той момент центральному захиснику було вже 27 років, разом з “Дніпром” він став бронзовим призером України, а виступаючи за “Карпати” приніс львів’янам першу в історії перемогу у єврокубках, забивши гол у ворота “Шелбурна” у Кубку володарів кубків. Євтушок підписав контракт з “Ковентрі” на 3,5 роки.

Велику роль у цьому переході відіграв тодішній тренер “Дніпра” Бернд Штанге. В той період він допоміг багатьом українським футболістам опинитись у Європи. Віктору Скрипнику – у “Вердері”, Андрію Полуніну – в “Нюрнберзі”, Сергію Ковальцю – в “Твенте”.

“Україна мені була мила та рідна. Наче моя Німеччина. Я співчував вашим футбольним людям, бо після розпаду СРСР вони зіткнулися з тим, з чим ми у НДР. Коли я міг, я допомагав. Я дзвонив багатьом моїм друзям – Отто Рехагелю, Арсену Венгеру, Гордону Стракану. Він у підсумку взяв у “Ковентрі” Євтушка – за моїми даними, це перший український гравець в АПЛ”, – розповів у нещодавньому інтерв’ю Штанге.

Як Євтушок виступав за “Ковентрі”?

Кар’єру Євтушка в Англії точно не можна назвати вдалою. Вперше у заявку на матч українець потрапив у 26 турі АПЛ сезону 1996/97 проти “Астон Вілли”. А у 28 турі вийшов у стартовому складі своєї команди проти “Манчестер Юнайтед” та був замінений вже на 30 хвилині. На той момент “Ковентрі” вже програвав з рахунком 0:2.

Пропустивши одну гру, Євтушок повернувся у стартовий склад на матч АПЛ проти “Лестера” та зіграв усі 90 хвилин. Той поєдинок завершився з рахунком 0:0. У наступному турі українець знову вийшов у старті на “Ньюкасл” та був замінений у перерві за рахунку 0:2. Це був його третій та останній матч за “Ковентрі”.

Центральний захисник перестав потрапляти не лише у стартовий склад, а й взагалі у заявку команди. Вже влітку 1997 року Євтушок покинув “Ковентрі”, перейшовши в “Карпати”. Проте цього періоду виявилось достатньо, аби відчути на собі англійський футбол.

“Справді радий, що свого часу потрапив до “Ковентрі Сіті”. Щоправда, зіграв лише три матчі, але й цього вистачило, щоб зрозуміти, наскільки високий рівень у Прем’єр-лізі. В Англії я не був обділений увагою української діаспори, і коли повернувся додому, то до мене приїжджали хлопці з Ковентрі”, – розповідав Євтушок вже після завершення професійної кар’єри.