“Манчестер Сіті” – володар Суперкубка УЄФА

Манчестер Сіті - володар Суперкубка УЄФА

“Манчестер Сіті” у серії пенальті переміг “Севілью” та вперше у своїй історії здобув Суперкубок УЄФА.

Поєдинок відбувався у Греції на стадіоні Георгіоса Караїскакіса і для “містян” був дебютним на турнірі, тоді як “Севілья” вже всьоме зіграла за Суперкубок.

Команда Гвардіоли практично з перших хвилин взяла м’яч під свій контроль, але не можна сказати, що володіла ігровою перевагою. “Севілья” дуже добре вибудувала систему захисту, тому створити небезпечні моменти “містянам” було вкрай складно.

А ось команда Менділібара реалізувала ледь не перший свій шанс вже на 25 хвилині гри. Після швидкого введення м’яча у гру від Буну Акунья навісив з флангу на Ен-Несірі, а той головою переправив м’яч у ворота Едерсона.

“Манчестер Сіті” продовжив контролювати м’яч, проте андалусійці діяли дуже самовіддано та вигравали більшість боротьби. А коли “містянам” вдавалось підійти до воріт суперника, їм не вистачало креативу аби пройти щільну оборону суперника, тому часто переможець Ліги чемпіонів намагався прошити Буну ударами здалеку.

Гра на початку другого тайму виглядала дуже несподіваною. “Сіті”, якому потрібно було відіграватись, припускався багатьох помилок в центрі поля та поступався супернику в інтенсивності. “Севілья” повністю переграла свого іменитого суперника на початку другої 45-хвилинки, але створені моменти реалізувати не змогла, багато в чому завдяки чудовій грі Едерсона.

А ось хто зміг реалізувати свій момент та багато в чому змінити хід зустрічі, так це Палмер. На 63 хвилині Родрі чудово закинув м’яч на дальню стійку воріт Буну, а Палмер головою відправив м’яч у сітку – 1:1.

Після цього гра змінилась. “Севілья” вже не думала йти вперед, захищаючись майже всією командою ледь не у власному штрафному майданчику. “Сіті” намагався розгойдати суперника, перепасовуючись біля його воріт, але команді відверто не вистачало креативу. У підсумку основний час матчу завершився з рахунком 1:1 і гра перейшла у серію пенальті.

Спершу гравці обидвох команд виконували 11-метрові удари вкрай впевнено. Нерви почали здавати вже перед останніми ударами. Спершу удар Вокера ледь не відбив Буну – “Сіті” пощастило, що м’яч пройшов під рукою голкіпера. А Гудель не зміг реалізувати вирішальний удар, влучивши у поперечку.

Ця перемога стала першою для “Манчестер Сіті” у Суперкубку УЄФА у першій же спробі. “Севілья” ж програла свій шостий поспіль матч за Суперкубок. Андалусійці виграли лише свій дебютний матч на турнірі у 2006 році проти “Барселони”. Загалом за останні 11 років у Суперкубку УЄФА перемагали саме володарі Ліги чемпіонів.