“Ліверпуль” – переможець Кубка англійської ліги-2024

Ліверпуль - переможець Кубка ліги

Переможець Кубка ліги-2024 визначився тільки наприкінці екстра-тайму. “Ліверпуль” дотиснув “Челсі” і став 10-разовим володарем трофея.

“Челсі” Михайла Мудрика програв свій шостий кубковий фінал за останні 5 років. Лондонці мали кілька неймовірних моментів у основний час, але не змогли нічого з них витиснути, а в екстра-таймі прийшов час “Ліверпуля”.

Обидві команди підійшли до фіналу в непоганому настрої, маючи серію з трьох матчів без поразок. Єдина відмінність – “Челсі” мав тиждень на відновлення після битви з “Ман Сіті” (1:1), а “Ліверпуль” у мідвік влаштовував майстер-клас “Лутону” (4:1).

Матч вийшов дуже яскравим і кожна з команд награла в ньому щонайменше на 2-3 голи. Гравці “Челсі” почали агресивніше і в одному з епізодів навіть розстрілювали Келлегера впритул, проте ірландець зміг врятувати “Ліверпуль”. А коли на 32-й хвилині вже й він не допоміг, бригада арбітрів скасувала гол через дуже неочевидний офсайд. Дивно, що на стадіоні рівня “Вемблі” не знайшлося жодної камери, яка б допомогла розставити всі крапки над “і”.

Номінальні гості почали відповідати ближче до кінця тайму (Гакпо поцілив у стійку), а по перерві і самі забили гол, який рефері не зарахував. До Робертсона, який подавав штрафний, і ван Дейка, який забивав, жодних питань не було. Відміна сталася через Ендо, який спочатку стояв в офсайді, а потім поштовхався з опікуном ван Дейка Колвіллом. Ще один досить сумнівний епізод, який можна було б трактувати в обидві сторони.

Наприкінці матчу “Челсі” затиснув суперника і мав забивати переможний мʼяч. “Сині” знову мали кілька стовідсоткових моментів, кожен з яких героїчно нейтралізував Келлегер.

Пауза перед екстра-таймами пішла на користь “Ліверпулю”. Клопп завів своїх хлопців, більшість з яких робить тільки перші кроки у червоній футболці, а Почеттіно наказав своїм підопічним відбиватись у надії на серію пенальті. Не вийшло.

На 118-й хвилині Вірджил ван Дейк забив свій класичний гол після подачі з кутового і приніс “Ліверпулю” десятий Кубок ліги. Перший крок до фантастичного прощання з Юргеном Клоппом зроблено. Попереду ще 3.

Кубок англійської ліги. Фінал

25.02.2024

“Челсі” – “Ліверпуль” – 0:1
Гол: ван Дейк, 118

Оформлюйте підписку на Setanta Sports лише за 109 гривень на місяць та отримайте доступ до великої кількості спортивних трансляцій: НБА, АПЛ, Бундесліга, Формула 1, УПЛ, UFC та багатьох інших турнірів. А з промокодом NEWS24 отримуйте знижку 30%.