“Феєнорд” – “Шахтар” 7:1. Game over

Єврокубковий шлях українізованого “Шахтаря” завершився ганебною поразкою від “Феєнорда” (1:7).

Неймовірний і неочікуваний сезон “Шахтаря” в єврокубках закрив не менш неймовірний і неочікуваний результат. Фарт “гірників”, без якого вони не пройшли б “Ренн” і не зіграли б внічию тиждень тому, завершився і в їхні ворота залетіло аномально багато м’ячів.

Все пішло шкереберть вже на перших хвилинах. Одразу стало зрозуміло, що повернення трьох основних захисників не додало надійності в обороні, адже “Феєнорд” почав створювати момент за моментом.

Гравці “Шахтаря” дуже обережно і пасивно зустрічали суперників, господарі це швидко зрозуміли і стали діяти в атаці ще нахабніше. Крім того, “Феєнорд” швидко відбирав м’ячі у “гірників”, які тільки-но збирались вилітати у швидку атаку, і ловив їх на протиході. Дві таких втрати Криськіва призвели до результативних ударів з дальньої дистанції і заміни в перерві. Ще один м’яч прийшов з необов’язкового пенальті за гру рукою Коноплі.

Єдиний момент, коли історія могла піти іншим шляхом – дальній постріл Судакова за рахунку 2:0. Його прийняла на себе поперечка, хоча ще кілька сантиметрів і психологічну перевагу отримав би вже “Шахтар”.

Після перерви у “Феєнорда” стало залітати взагалі все. Майже кожен дальній удар лягав чітко під стійку і зривав оплески вболівальників. Щоб ви розуміли, наскільки неочевидними були ці удари, наведемо лише одне число – 1,71. Саме таким є загальний показник xG (очікувані голи) у команди, яка забила 7 (сім!) м’ячів.

Ліга Європи. 1/8 фіналу, матч-відповідь

16.03.2023

“Феєнорд” – “Шахтар” – 7:1 (загальний рахунок 8:2)

Голи: Хіменес, 9, Кокджу, 24, 38, Ідріссі, 49, 60, Джаханбакш, 64, Даніло, 68 – Келсі, 87