4 травня відбувся останній 30 тур УПЛ сезону 2022/23. “Ворскла” зіграла з “Шахтарем”, “Дніпро-1” – з “Кривбасом”, а “Зоря” – з “Минаєм”. Про ці та інші результати читайте в огляді туру на Setanta Sports.

Дніпро-1” – “Кривбас” – 1:0
Гол: Бланко, 73

“Минай” – “Зоря” – 0:3
Голи: Русин, 8, 58, Батагов, 24

“Дніпро-1” та “Зоря” змагались за другу позицію, яка дає право зіграти у кваліфікації Ліги чемпіонів. Команді Кучера достатньо було здобути перемогу над “Кривбасом”, що вони і зробили.

Проте ця звитяга не далась дніпрянам легко. Єдиний гол “Дніпро-1” забив після стрімкої атаки на 73 хвилині: Довбик притримав м’яч попереду, віддав на Когута, а вже той асистував на Бланко. Таким чином “Дніпро-1” вперше у своїй історії здобув срібні медалі УПЛ та зіграє у кваліфікації Ліги чемпіонів.

Натомість “Зоря” дуже впевнено перемогла “Минай” з рахунком 3:0. Команда ван Леувена продемонструвала чудову гру, більшість ігрового часу володіла м’ячем та створила багато небезпечних моментів. Загалом, ця перемога підтвердила, що “Зоря” була найцікавішою командою УПЛ у другій частині сезону, але цього не вистачило для бодай другої сходинки.

Варто відзначити один дуже важливий епізод. На 76 хвилині зустрічі на поле у “Зорі” замість Булеци вийшов Дмитро Мішньов, якого не було в заявці на гру. Луганці вже виступили з заявою про прикру технічну помилку. Тепер “Зоря” може отримати технічну поразку, але на підсумкове розташування у турнірній таблиці це не вплине.

“Ворскла” виборола путівку у Лігу конференцій

Ворскла” – “Шахтар” – 2:1
Голи: Сефері, 36 (пен.), Павлюк, 50 – Бондаренко, 80
Вилучення: Пердута, 71 (“Ворскла”)

“Рух” – “Олександрія” – 0:0

У боротьбі за 5 сходинку, яка дає право зіграти у кваліфікації Ліги конференцій також було цікаво. “Олександрії” було достатньо перемогти “Рух”, аби на 100% зберегти для себе 5 позицію. Проте команда Ротаня не змогла обіграти львів’ян. Гості мали ігрову перевагу, але не надто суттєву, тому задовільнились нульовою нічиєю. До речі, цей результат дозволив “Руху” не потрапити до зони перехідних матчів.

А ось “Ворскла” досить несподівано обіграла “Шахтар”, який вийшов на матч другим складом. У першому таймі Сефері реалізував пенальті, а у другому Павлюк забив П’ятову у ближній кут. На 71 хвилині полтавці залишились у меншості та згодом пропустили один гол і могли навіть втрачати перемогу. Але все ж здобули три очки та внаслідок цього обігнали “Олександрію” у турнірній таблиці і в наступному сезоні зіграють у єврокубках.

Вилучення: Габелок, 89 – Дячук, 32

Найбільше інтриги було у боротьбі за непотрапляння у зону перехідних матчів. Найважливішою у цьому контексті стала нічия “Металіста 1925” з “Динамо”. Кияни забили першими, після чого Дячук отримав червону картку та залишив “біло-синіх” у меншості. “Металіст 1925” зміг зрівняти рахунок, а більше обидвом командам нічого і не було потрібно.

Цей результат разом з нічиєю “Руха” відправив у стикові поєдинки “Верес” та “Інгулець”, які в останньому турі грали між собою. Команда Вірта перемогла свого суперника з рахунком 1:0, але цього вистачило лише аби потягнути команду з Петрового за собою

Тепер “Інгулець” змагатиметься з ЛНЗ Черкаси, а “Верес” зіграє проти МФК “Металург” за збереження місця в УПЛ. Перші матчі відбудуться 10 червня, а матчі-відповіді – 14-го.