Spain - France Preview

Сьогодні півфінал Євро-2024 Іспанія – Франція визначить першого учасника вирішального матчу європейського форуму. Розповідаємо найголовніше перед матчем двох елітних збірних.

Шлях до півфіналу

Обидві команди ще до початку Євро входили до вузького кола фаворитів, тому їх поява на стадії 1/2 фіналу не має нікого дивувати. Інша справа, що шлях до півфіналу вийшов у них досить різним. Поки іспанці ефектно проходили надскладну групу і продовжували феєрію у плей-оф, французи досі не забили жодного мʼяча з гри.

Команда Луїса де ла Фуенте в першому турі несподівано легко розібралася з Хорватією (3:0), чим задала непоганий темп своїм подальшим виступам. В другому турі іспанці скромно переграли Італію (1:0), а в третьому – другим складом здолали вмотивовану Албанію.

Вже в плей-оф була повна домінація над Грузією (4:1) та заслужений успіх у грі з німцями (2:1), хоч і в додатковий час. Найрезультативніша збірна турніру (11 голів), у якій може забити ледь не кожен польовий гравець – непогана характеристика, чи не так?

А протистоятиме їй Франція, яка, здається, досі не увімкнула навіть другу передачу. Підопічні Дідьє Дешама також виграли матч першого туру проти Австрії (1:0) завдяки автоголу Вьобера, розписали 0:0 із Нідерландами і зіграли внічию з Польщею (1:1 з голом Мбаппе з пенальті).

В 1/8 Бельгія самоусунулася через пізній автогол Вертонгена, а у чвертьфіналі французи пройшли Португалію тільки в серії пенальті (після 0:0). В сухому залишку ми маємо 2 автоголи, пенальті і віце-чемпіони світу вже у півфіналі Євро. Ще трохи і епічне Євро-2016 у виконанні Португалії отримає гідного конкурента.

Перемога над Німеччиною мала значні наслідки для збірної Іспанії. І мова навіть не про 120 хвилин інтенсивного футболу. “Фурія роха” втратила одразу трьох гравців основи і навіть при її глибині сладу, це дуже неприємний удар.

Педрі отримав серйозну травму після зіткнення із Кроосом, Ле Норманн ще у першому таймі отримав зайву жовту картку, а капітан команди Дані Карвахаль заробив вилучення за секунди до фінального свистка (хоча на той момент він вже також мав перебір попереджень).

Першого має знову замінити Дані Ольмо, який став героєм матчу з Німеччиною, а дірки у захисті закриють ветерани Начо і Хесус Навас. Кіліан Мбаппе вже потирає руки.

Французи також відіграли 120 хвилин, але їхній чвертьфінал із Португалією назвати інтенсивним дуже важко. У Дешама всі гравці здорові і обійшлися без дискваліфікацій, але демонструють свій найгірший (найнудніший?) футбол за останні 10 років. Хтось має їх за це покарати і Іспанія підходить для цього ледь не найкраще. Вже сьогодні дізнаємось чия філософія принесе успіх.

Орієнтовні склади на матч Іспанія – Франція

Склад збірної Іспанії: Сімон – Кукурелья, Ляпорт, Начо, Навас – Руїс, Родрі – Вільямс, Ольмо, Ямаль – Мората

Склад збірної Франції: Меньян – Т. Ернандес, Упамекано, Саліба, Кюнде – Камавінга, Чуамені, Канте – Грізманн – Мбаппе, Тюрам