Euro-2024, Group D
2024 Jun 26, 09:29 ДП
3 хвилин читання

Перед стартом Євро-2024 група D виглядала досить прохідною для збірних Франції та Нідерландів. В підсумку, обидві команди вийшли у плей-оф, але квартет сенсаційно очолила Австрія.

Збірні Нідерландів та Австрії, на яких абсолютно не тиснула ситуація в таблиці, подарували нам справжнє шоу. Після двох турів обидві команди майже гарантували собі місце в плей-оф, відправивши додому Польщу, і отримали можливість зіграти у своє задоволення.

Перестрілка почалася зі швидкого голу австрійців, які скористалися провалом правого флангу оборони суперника. Вільний Александер Прасс прострілив у штрафний майданчик, а Доніелл Мален невдало підставився під мʼяч. Нідерланди відповіли тільки на початку другого тайму – цього разу провалився правий фланг австрійців, Гакпо змістився в центр і переграв голкіпера.

Цікаво, що ця тенденція продовжилася і наступні три голи також прийшли із зони правих захисників. Спочатку Романо Шмід замкнув навіс від лицьової лінії і вивів Австрію вперед (2:1), далі Депай скористався скидкою від партнера (2:2), а фінальний рахунок встановив капітан австрійців Марсель Забітцер, ривок якого проґавили оборонці. Веселі 3:2, які точно порадували нейтральних вболівальників.

Збірна Польщі, яка після двох турів втратила шанси на прохід далі, вийшла на матч із Францією майже повністю другим складом. Тим не менш, «кадра» ледь не грюкнула дверима, завдавши чимало клопоту віце чемпіонам світу.

Обидва голи в цьому матчі були забиті з пенальті, а їхніми авторами стали лідери своїх команд — Кіліан Мбаппе на старті другого тайму відкрив рахунок, а Роберт Левандовський зрівняв його за 10 хвилин до фінального свистка. Це очко стало єдиним у доробку збірної Польщі на Євро-2024, а Франція через цю нічию кваліфікувалася в плей-оф тільки з другого місця. За певного збігу обставин команда Дідьє Дешама може зустрітися в 1/8 зі збірною України.