Oleksandr Bondarev at Formula 4
2024 Sep 28, 23:17 ПП
3 хвилин читання

Українець Олександр Бондарев у Формулі 4 – це більше не мрія, а реальність. Сьогодні наш співвітчизник провів першу в карʼєрі гонку в Ф4.

Рівно рік пройшов з того моменту, як український гонщик Олександр Бондарев потрапив у молодіжну програму команди Вільямс. За цей період він взяв участь у кількох картингових змаганнях, а сьогодні відбулася важлива подія в його карʼєрі – перша гонка у “формульному” класі.

Свою першу гонку Олександр Бондарев у Формулі 4 провів за команду Према Рейсінг, яка представлена в усіх молодших серіях. Так, наприклад, в Формулі 2 за неї виступають Кімі Антонеллі та Олівер Берман, яких наступного року ми побачимо вже у королівських перегонах. Що стосується італійської Формули 4, де і виступає Бондарев, то тут Према тричі вигравала командний залік за останні 4 роки.

Перший млинець вийшов не те щоб гливким, але і не вражаючим. Після старту з 22 місця на трасі в Барселоні Бондарев зміг піднятись на 19 позицію і фінішував з відставанням 16 секунд від лідера.

Виграв гонку партнер Олександра по команді Фредді Слейтер, який цього сезону виглядає просто непереможним. 16-річний британець в 2024 році вже став чемпіоном еміратської Формули 4, виграв серію Євро 4, а в італійській Ф4 виграв 12 гонок з 15.

До речі, етап в Барселоні є передостаннім у цьому сезоні. Завтра пройдуть ще дві гонки на Автодромі Каталунья-Монтмело, а закриватиме чемпіонат етап у Монці 25-27 жовтня. Ймовірно, Бондарев отримав шанс познайомитися з новою для себе гоночною серією та технікою, щоб у 2025 році провести повноцінний сезон в італійській Ф4. А це вже серйозний крок в напрямку до Формули 1.

На фоні дебюту Бондарева не можна не згадати про псевдо-українського пілота Олександра Савінкова, який також виступає в італійській Ф4. Хоч він зараз і фігурує в кількох гоночних серіях у статусі громадянина України, до початку повномасштабного вторгнення він виступав під прапором держави-терориста. Ймовірно, хлопець має кілька громадянств і зараз використовує те, яке йому вигідніше. Та це не допомагає Савінкову безпосередньо на трасі – 0 очок за сезон і тільки два фініші в топ-20.

Де дивитись Гран-прі США 2024?

Наступний етап Формули 1 пройде в американському Остіні 18-20 жовтня. Дивіться Гран-прі США в прямому етері на ОТТ-платформі Setanta Sports та на одному з телеканалів Setanta Sports.

Оформлюйте підписку на платформу setantasports.com та отримуйте доступ до найкращих перегонів планети. А з промокодом NEWS24 отримуйте знижку 30%.