2023 Jul 24, 22:51 ПП
3 хвилин читання

Гран-прі Угорщини міг подарувати сенсаційний результат, але всі несподіванки залишились у експериментальній кваліфікації. Макс Ферстаппен знову виграв, а його перемога стала рекордною – 12 поспіль для “Ред Булл”.

Як і два тижні тому, Ферстаппен дав трохи полідирувати іншому гонщику, після чого вийшов на перше місце і втік за перемогою. Цього разу вийшло навіть легше, ніж у Сільверстоуні. Макс одразу виграв старт у Гемілтона (того пройшли навіть обидва “Макларени”), після чого про нього майже не згадували режисери трансляції. Відрив більше 30 секунд на фініші – це зовсім інша ліга.

Символічно, що саме ця перемога в одні ворота стала рекордною – 12-ю поспіль для “Ред Булл”. Раніше нікому в історії не вдавалося дотягнутись до цього показника. Попередній рекорд “Макларен” протримався 35 років.

Про перевагу “Ред Булл” говорить і прорив Серхіо Переса з 9 місця. За трохи більш вдалого збігу обставин (або менеджменту гуми) Чеко мав приїжджати другим і дарувати “бикам” дубль. Натомість, він не встиг наздогнати Норріса на останньому відрізку і Ландо втримав друге місце.

Серед інших результатів Гран-прі Угорщини варто виділити 5 місце Оскара Піастрі, який хоч і втратив у порівнянні з кваліфікацією, але провів другу сильну гонку поспіль. А також солідне повернення Даніеля Ріккардо. Австралієць об’їхав партнера по “Альфа Таурі” в кваліфікації, потрапив у пригоду на старті, але зміг фінішувати вище Цуноди і в гонці. Поки звільнення де Фріза виглядає дуже вдалою ідеєю.

П’єр Гаслі (“Альпін”)

Завдяки цій перемозі Макс Ферстаппен відірвався від найближчого переслідувача Чеко Переса ще на 11 очок. Тепер його перевага сягає космічних 110 очок. За вікном тільки липень, а вболівальники вже вираховують не “хто стане чемпіоном”, а за скільки гонок до кінця Ферстаппен оформить титул.

Відзначаємо також Ландо Норріса, який за останні кілька гонок з групи аутсайдерів підібрався майже впритул до “Феррарі”.

Останній етап Формули 1 перед великою перервою чекає на нас вже за кілька днів. Спринт-вікенд Гран-прі Бельгії розпочнеться з п’ятничної кваліфікації, в суботу пройдуть спринт-кваліфікація і сам спринт, а в неділю – класична гонка на легендарній трасі у Спа. Всі чотири заїзди в прямому етері дивіться на ОТТ-платформі Setanta Sports. Оформлюйте підписку на платформу setantasports.com та насолоджуйтесь змаганням найкращих гонщиків сучасності.