Кот-дʼІвуар – переможець КАН-2023

Кот-дʼІвуар - переможець Кубка Африки

Переможець КАН-2023 визначився у досить нудному, але напруженому фіналі. Господарі турніру збірна Кот-дʼІвуару здобула вольову перемогу над Нігерією.

Нігерія – Кот-дʼІвуар – 1:2

Фінал Кубка африканських націй вийшов досить цікавим за сценарієм, але нудним за наповненням. Сторонньому глядачу важко було спостерігати за цим видовищем, хоч напруга і висіла в повітрі мало не з першої до останньої хвилини.

Збірна Кот-дʼІвуару, яку гнав уперед заповнений 60-тисячний стадіон, з перших хвилин захопила ініціативу і намагалась навʼязати супернику свою гру. Нігерія, у свою чергу, зайняла більш вичікувальну позицію, як робила це протягом усього турніру. Команда, яку записували до числа фаворитів, вкрай мало забивала, але пропускала ще менше.

Як виявилось, тактика нігерійців себе виправдала. Перший кутовий команди Жозе Пезейру завершився її першим (і єдиним) ударом у площину, який і відкрив рахунок.

Сталося це наприкінці першого тайму, тому друга половина гри перетворилася на дорогу з одностороннім рухом. Нігерія, яка і до цього ходила в атаку з великим скрипом, остаточно встала на своїй половині поля з надією дотягнути до фінального свистка. Звичайно, нігерійці іноді ходили в атаку, проте до справжньої гостроти справа більше так і не дійшла.

А от “слони” поступово нарощували тиск і змогли добитися свого. На 62 хвилині Франк Кессьє вдало зіграв головою після розіграшу стандарту, а ближче до кінця гри Себастьян Аллер заштовхав переможний мʼяч. Тільки вдумайтесь – форвард, який рік тому переміг рак, забив переможний гол на континентальній першості. Просто казка!

В підсумку, вольова перемога 2:1 і Кот-дʼІвуар – переможець КАН-2023.

Шлях івуарійців до третього титулу у своїй історії заслуговує окремої уваги. Його можна порівняти хіба що з пригодами Португалії на Євро-2016. Судіть самі:

• на груповому етапі Кот-дʼІвуар виграв один матч, а два інших програв;
  • після поразки 0:4 від Екваторіальної Гвінеї івуарійці звільнили тренера;
  • тільки випадковий гол у компенсований час іншого матчу дозволив їм стати четвертою найкращою командою серед тих, що зайняли треті місця;
  • в 1/8 фіналу проти попереднього чемпіона Африки Сенегала “слони” відігралися тільки на 86 хвилині, після чого виграли серію пенальті;
  • в 1/4 фіналу Кот-дʼІвуар грав у меншості з 43 хвилини, зрівняв рахунок на 90-й, а вирвав перемогу в компенсований час до другого екстра-тайму;
  • у фіналі господарі турніру програвали Нігерії після першого тайму, але змогли двічі забити після перерви і стати чемпіонами.

Фантастична подорож!

Кубок африканських націй. Фінал

11.02.2024

Голи: Трост Еконг, 38 – Кессьє, 62, Аллер, 81

Нагадаємо, в суботу визначилась і найсильніша команда Азії. Катар захистив свій титул, здолавши у фіналі Йорданію (3:1).

Оформлюйте підписку на Setanta Sports лише за 109 гривень на місяць та отримайте доступ до великої кількості спортивних трансляцій: НБА, АПЛ, Бундесліга, Формула 1, УПЛ, UFC та багатьох інших турнірів. А з промокодом NEWS24 отримуйте знижку 30%.