Україна - Грузія: історія протистоянь

Напередодні матчу 4 туру Ліги націй Україна – Грузія згадуємо попередні матчі між цими командами. Історію протистоянь читайте на Setanta Sports.

Попри те, що команди зараз перебувають на різних полюсах турнірної таблиці в групі Ліги націй, це не заважає букмекерам сприймати Україну фаворитом протистояння. І цьому є історичне підгрунтя. За 9 матчів наша збірна жодного разу не програла Грузії, здобувши при цьому 6 перемог.

19.08.1998. Україна – Грузія – 4:0

Перший матч між командами відбувся в Києві ще наприкінці минулого тисячоліття. Тоді наша команда під керівництвом Йожефа Сабо не помітила збірну Грузії у спарингу – впевнена перемога 4:0. Дублем у тому матчі відзначився нинішній тренер нашої команди Сергій Ребров, ще по голу записали в актив Скаченко та Ковальов.

20.03.1999. Грузія – Україна – 0:1

Наступний матч відбувся менш як за рік вже у Грузії, і також був товариським. Тоді в Тбілісі наша команда ніяк не могла забити та була близька до нічиєї. Але гол Коновалова на 77 хвилині дозволив здобути мінімальну перемогу.

14.02.2001. Грузія – Україна – 0:0

Ви не знайдете огляду цього матчу у мережі. Воно й не дивно, черговий товариський поєдинок в Тбілісі завершився безгольовою нічиєю. Проте це вперше Грузія змогла не програти нашій збірній.

17.04.2002. Україна – Грузія – 2:1

Наступного року черговий спаринг відбувся вже у Києві. Ребров відкрив рахунок у першому таймі, але у другому Бордулі красивим ударом зрівняв рахунок. Але другої нічиєї поспіль не сталось – на 90+3 хвилині Україна вирвала перемогу.

13.10.2004. Україна – Грузія – 2:0

В 2004 році Україна та Грузія нарешті зустрілись в офіційному матчі – в рамках відбору на ЧС 2006. Зустріч у Львові пройшла за нашим сценарієм: Бєлік відкрив рахунок після кутового вже на старті матчу, а Шевченко наприкінці подвоїв перевагу.

03.09.2005. Грузія – Україна – 1:1

У матчі-відповіді було вже не все так гладко. За умови перемоги наша збірна достроково вийшла би на чемпіонат світу, але цього не сталось. На гол Ротаня наприкінці першого тайму Грузія відповіла шикарним м’ячем Гохакідхзе зі штрафного вже у компенсований час.

06.09.2006. Україна – Грузія – 3:2

Вже у відборі на Євро-2008 наші збірні знову опинилися в одній групі і провели найнасиченіший поєдинок. Шевченко відкрив рахунок у першому таймі, але голи зіркових Арвеладзе та Деметрадзе перевернули ситуацію. Україна все ж здобула перемогу стараннями легенд Дніпра Ротаня та Русола.

08.09.2007. Грузія – Україна – 1:1

Матч-відповідь знову був не надто вдалим для нас, але вже і не мав особливого турнірного значення. Шелаєв вивів збірну України вперед після подачі з кутового на старті матчу, а наприкінці Грузія зрівняла рахунок також після кутового.

09.06.2015. Грузія – Україна – 1:2

Останній наш поєдинок був товариським та відбувся в Австрії у 2015 році. Тоді Кравець та Коноплянка відзначились голами в середині другого тайму. А Грузія відповіла голом Вацладзе вже наприкінці матчу.

Оформлюйте підписку на Setanta Sports лише за 1090 гривень на рік та отримайте доступ до великої кількості спортивних трансляцій: НБА, АПЛ, Бундесліга, Формула 1, УПЛ, UFC та багатьох інших турнірів. А з промокодом YEAR24 отримайте знижку 30%.