England - Slovakia 2-1
2024 Jul 01, 10:05 ДП
3 хвилин читання

1/8 фіналу Євро-2024 продовжує радувати цікавими поєдинками. Збірна Англії ледь не вилетіла від Словаччини, а іспанцям довелося відіграватися проти Грузії.

Англія – Словаччина

Збірна Англії зі своїм блювотним футболом ледь не залишила Євро-2024 вже на стадії 1/8 фіналу. Та, на відміну від чинних чемпіонів Європи італійців, їхні суперники по фіналу-2021 змогли врятуватися і уникнути ганебного вильоту.

Англійці провели матч у найгірших традиціях футболу Саутгейта. Володіючи мʼячем більше 70% часу, “три леви” не спромоглися створити жодного реально гольового моменту за 90 хвилин. У цей же час словаки ефективно втікали в контратаки і майже щоразу доводили справу до удару по воротах Пікфорда. Один з таких забігів в середині першого тайму призвів до голу Шранца і ледь не вивів Словаччину у чвертьфінал.

Збірна Англії вперше влучила по воротах тільки на 95-й хвилині і цього виявилось достаатньо,щоб врятувати гру. Після розірграшу стандарту Беллінгем ефектно пробив в падінні через себе і зрівняв рахунок. А щойно стартував екстра-тайм ще один стандарт призвів до голу Кейна. Після цього Англія повернулася до свого економ-режиму і довела справу до перемоги. На жаль.

Іспанія – Грузія

Збірній Іспанії вдалося отримати путівку в 1/4 дещо спокійніше, але навіть їй довелося відіграватися після несподіваного голу Грузії. Іспанці з перших хвилин захопили ініціативу і почали тиснути на ворота Мамардашвілі, створюючи момент за моментом. А в середині першого тайму в одній із небагатьох атак грузинів Кварацхелія змусив помилитися Ле Нормана і той зрізав мʼяч у власні ворота.

Проте радість андердогів тривала недовго. Ще до перерви Родрі фірмовим ударом з лінії штрафного майданчика рахунок зрівняв, а в другому таймі кількість моментів іспанців трансформувалася в якість. Руїс, Вільямс і Ольмо забили по голу і встановили фінальний рахунок 4:1. Збірна Грузії їде додому з високо піднятою головою. Команда, від якої ніхто нічого не очікував, стала відкриттям турніру і своєю самовіддачею закохала в себе нейтральних вболівальників.

Євро-2024. 1/8 фіналу

30.06.2024

Англія – Словаччина – 2:1
Голи: Беллінгем, 90+5, Кейн, 91 – Шранц, 25

Іспанія – Грузія – 4:1
Голи: Родрі, 39, Руїс, 51, Вільямс, 75, Ольмо, 83 – Ле Норман, 18 (аг)

У чвертьфіналі збірна Англії зустрінеться зі Швейцарією (6 липня), а на Іспанію чекає повторення фіналу Євро-2008 – протистояння з Німеччиною (5 липня).